Рукометашице Србије поразом завршиле такмичење на Светском првенству

11.12.2023. 18:38
Aleksandra Vukajlović
Александра Вукајловић / Извор: МН Press

Без иједне победе су остале српске девојке.

Женска рукометна репрезентација Србије поражена је данас у Хернингу од селекције Јапана резултатом 22:20 (9:8) у мечу последњег, трећег кола Треће групе друге фазе такмичења на Светском првенству.

ПЕНАЛ О КОМЕ ЋЕ СЕ ПРИЧАТИ: Судија без размишљања показао на белу тачку, играчи Партизана САБЛАЗНУТИ (ВИДЕО)Penal

ТУГА: Преминуо некадашњи фудбалер (34) Хајдука из Сплита!fudbalska lopta

ТУГА: Преминуо некадашњи фудбалер (34) Хајдука из Сплита!

ТРОФЕЈ БЕОГРАДА: Српски стрелци освојили 23 одличјаZorana Arunović

ТРОФЕЈ БЕОГРАДА: Српски стрелци освојили 23 одличја

Најефикаснија у селекцији Србије била је Александра Вукајловић, која је постигла шест голова, док је Марија Лаништанин додала пет. У репрезентацији Јапана најбоља је била Кахо Накајама са шест голова.

Рукометашице Србије су СП завршиле на последњем месту на табели Треће групе без бодова. Јапан је освојио пето место са четири бода.

Пласман у четвртфинале СП из Треће групе избориле су селекције Немачке и Данске.

Јапанске рукометашице су боље ушле у меч и у 11. минуту имале су предност од 6:1. У тим тренуцима повредила се и једна од најбољих српских рукометашица Јована Јововић, која је морала да напусти терен пошто је добила ударац у стомак.

Српске рукометашице су заиграле ангажованије у наставку меча, а у 19. минуту стигле су до изједначења, 6:6. Јапанке су повеле 8:6, али је Србија изједначила на 8:8. Рукометашице Јапана су прво полувреме решиле у своју корист резултатом 9:8.

Јапан је повео 11:9 на старту другог полувремена, а једна од најбољих српских рукометашица Сања Радосављевић добила је директан црвени картон у 36. минуту.

Играло се потом гол за гол, а јапанске рукометашице су у 52. минуту стекле предност од четири гола (20:16). Србија није успела у финишу меча да преокрене резултат, а Јапан је на крају славио резултатом 22:20.