СП У БУДИМПЕШТИ: Делфини разбили и Аустралијанце и ушли у полуфинале! (ФОТО)

25.07.2017. 17:20
Vaterpolo sp
Ватерполо сп / Извор: Фото: VSS/UNIQA

Наредни ривал нашег тима је победник дуела Хрватска - Италија.

Наши најбољи ватерполисти пружили су још једно моћно издање на СП у Будимпешти, савладали су селекцију Аустралије у четвртфиналу са 15:5 (4:1, 4:2, 4:2, 3:0). Делфини су и овом приликом оправдали улогу фаворита и наставили сигуран ход ка одбрани трона, а уполуфиналу ће да играју са победником дуела Хрватска - Италија.

ЈАКА ПОДРШКА: Делегација ОКС уз Делфине! (ФОТО)

ВЕЛИКИ УСПЕХ ЗА СРБИЈУ: Сташа освојила злато (ГАЛЕРИЈА)

Селекција Аустралије, која је у претходном колу савалдала Бразил са 8:3, није имала решење за сјајне изабранике селектора Дејана Савића. Срби су од самог старта наметнули жесток темпо и стекли убедљиву разлику.

Мрежу ривала начео је Ћук, а затим се прикључио и Филиповић за 2:0 из петерца, који је изборио Пијетловић. Потом Аустралија постиже погодак, али  је уследио ефектан погодајк Филиповића са крила за 3:1, а канонаду је наставио Митровић (4:1), да би се полувреме завршило 8:3 у корист српског тима.

И у трећој четвртини наши момци су играли снажно и сигурно, на семафору је засијало 9:3 после Прлаиновићеве бомбе из даљине, узцвратила је Аустралија (9:4), али затим је ефикасан био Ћук 11:4, па се у листу стрелаца уписао и Алексић.

Код 12:5 се отишло на последњу мини паузу, а и у последњој деоници Делфини су били силни.

Већ на старту четврте четвртине Срби су одмакли на 14:5 и у врхунском, победничком стилу стигли до новог тријумфа и пласмана у квартет најбољих на планети. Тачку на овај сјајан меч ставио је Рашовић - 15:5!

ПРЕД АУСТРАЛИЈУ: Делфини опрезни, али и свесни да су бољи

Три гола постигао је капитен Филип Филиповић, по два су уписали Милош Ћук, Стефан Митровић, Душко Пијетловић и Андрија Прлаиновић, а по један погодак забележили су Сава Ранђеловић, Милан Алексић, Никола Јакшић и Виктор Рашовић.