СП У ЈУЖНОЈ КОРЕЈИ: Подмлађени Делфини чине чуда, ПОТОПЉЕНА Грчка за директан ПЛАСМАН у четвртфинале

19.07.2019. 10:25
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Фото: printscreen/Twitter/FINA

Сјајна игра изабраника Дејана Савића.

Ватерполисти Србије пласирали су се у четвртфинале Светског првенства у Јужној Кореји пошто су у трећем колу групе А у директном дуелу за прво место савладали Грчку са 9:3 (3:1, 3:2, 0:0, 3:0). Делфини ће у борби за пласман међу четири најбоље екипе играти са победником дуела осмине финала између Шпаније и Јапана.

НЕВЕРОВАТНА НАЂА: Легендарна гимнастичарка са 57 година ИЗВОДИ вратоломије (ВИДЕО)

Боксери Србије на Златибору, Пиперски нови селектор

ПОЈАЧАЊЕ ЗА ЈУРИШ НА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црвено-бели ДОВЕЛИ бившег репрезентативца Србије

Добро је Србија кренула и преко Ранђеловића повела са 1:0, а истовремено је одбрана одлично функционисала пошто Грци нису искористили три напада са играчем више, али су на крају ипак стигли до изједначења. Није то пореметило ритам Делфина пошто су браћа Рашовић, прво Страхиња, а затим и Виктор донели Србији вођство од 3:1 после прве четвртине. Добро су Грци почели другу деоницу и смањили на 3:2, а одна је уследио гол за гол на обе стране пошто је Мандић погодио, а за њим Мурикис. Два гола предности вратио је Стојановић, да би затим Лазић погодио за 6:3. Имала је Србија прилику и за четири гола предности, али лопта погађа пречку, па су Делфини на полувремену водили са 6:3.

У трећој четвртини појавио се проблем реализације на обе стране пошто су голмани обављали одличан посао. Грци нису успебвали да искористе играча више пошто је Димитрије Ристичевић био одлично расположен и несавладива препрека за Хелене па је трећа четвртина завршена резултатом 0:0. Слично је почела и последња четвртина пошто су голмани поново радили добар посао, да би после 10 минута другог полувремена коначно био постигнут погодак пошто је прецизан био Мандић за 7:3, да би непун минут касније Мандић Србији донео предност од 8:3, а на то се поготком надовезао Лазић за вођство Делфина од 9:3 чиме је меч био дефинитивно решен, а Грци у другом полувремену нису успели да постигну гол.

СРБИЈА - ГРЧКА 9:3 (3:1, 3:2, 0:0, 3:0)

Базен Намбу универзитет. Гледалаца 500. Судије: Маргета (Словенија) и Молер (Аргентина). Играч више: Србија 9 (7), Грчка 10 (0). Два играча више: Грчка 1 (1).

СРБИЈА: Ристичевић, Мандић 4, В. Рашовић 1, Ранђеловић, Ћук, Лазић 2, Вицо, Дедовић, Јакшић, Драшовић, Стојановић 1, С.Рашовић 1, Добожанов. Селектор: Савић.

ГРЧКА: Тердевас, Генидунас, Скумпакис, Папанастасију, Фунтулис 1, Капотис, Дервишис, Аргиропулос, Мурикис, Коломвос 1, Гунас 1, Влахопулос, Галанидис. Селектор: Влахос.

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга голмана репрезентације Србије Предрага Рајковића