СП ЗА ХОКЕЈАШЕ: Србија на старту РАЗБИЛА фаворизовану Хрватску

09.04.2019. 23:15
Hokejaška reprezentacija Srbije
Хокејашка репрезентација Србије / Извор: ФОТО: hockeyserbia.com

Следећи ривал Аустралија.

Репрезентација Србије победом је стартовала на Светском првенству друге дивизије А група које се од 9. до 15. априла одржава у Београду. Наши хокејаши су после велике борбе у дербију првог кола савладали Хрватску са 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).

Изабраници селектора Александера Данденоа направили су прави подвиг ако се у обзир узме чињеница да је у селекцији Хрватске Шон Морисон, својевремено 19 пик на НХЛ драфту и играч са великим искуством из најјаче хокејашке лиге света. Међутим, силно мотивисани играчи Србије, ношени сјајном подршком са трибина, забележили су врло важан тријумф.

ТОШЕ ПРОЕСКИ ЈЕ ПОСЛЕДЊУ ВОЛЕО ЊУ: Андријана сада има ДЕТЕ, а ПОМЕРИЛА је границе у РУКОМЕТУ (ФОТО)

ПРЕДИГРА ПРЕД РУКОМЕТНИ МЕЧ СРБИЈЕ И ХРВАТСКЕ: Кумови на СУПРОТНИМ странама. Нема ПОПУШТАЊА (ФОТО)

СТРАВИЧАН НОКАУТ: Србин у Марибору УСПАВАО Словенца! Десном ногом га послао у ЦАРСТВО снова (ВИДЕО)

Србија је повела у 14. минуту голом Марка Сретовића на асистенцију Виктора Кастела и тако на најбољи начин крунисала бројчану предност на леду после искључења Бруна Фицура. Ипак, Хрвати су само три минута касније узвратили, а изједначујући гол постигао је Иван Јанковић.

Србија је наставила са чврстом игром и у другој трећини, а Павел Поправка је у 31. минуту донео ново вођство, после одличних додавања Немање Вучуревића и Павла Подунавца. Питање победника решено је у последњем минуту, када је након асистенција Бркушанина и Сретовића Алекса Луковић сместио пак у мрежу за велику радост наших хокејаша на леду и навијача на трибинама.

У осталим уракмицама првог кола Шпанија је победила Кину са 5:3, док је Белгија после продужетка била боља од Аустралије 4:3. Наредни противник наше селекције је Аустралија, а тај меч је на програму у среду са почетком у 20 сати.

Поглдајте како изгледа америчка голферка Блер О'Нил.