СП ЗА РУКОМЕТАШЕ: Французи ПРЕЈАКИ за Србију, није помогао ни ГОЛ који је све распаметио (ФОТО)

12.01.2019. 21:58
Rukometna reprezentacija Srbije
Рукометна репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Меч је одигран у Берлину.

Рукометна репрезентација Србије поражена је у утакмици 2. кола А групе Светског првенства у Немачкој и Данској. У мечу у Берлину, екипу селектора Ненада Перуничића је савладала бранилац титуле, Француска са 32:21 (15:12). Триколори сада имају две победе, а Србија пораз и реми.

ПЕХ ЗА СРБИЈУ: Перуничић је морао да мења због повреде (ФОТО)

СП ЗА РУКОМЕТАШЕ: После ремија са Србијом, Русија победила

Најефикаснији у српском тиму био је Богдан Радивојевић са шест голова, док је Иван Мошић дао четири. У победничком тиму, по пет голова су дали Лудовик Фабрегас и Недим Ремили.

Прво полувреме је завршено предношћу Француза од 15:12. Имали су Орлови предност од 4:2 и одржавали је до 9:8. Али је онда уследила мини серија Триколора од 4:0. Повели су са 12:9, а затим прву деоницу завршили са три гола предности. Саму завршницу првих пола сата обележио је и ефектан гол Ивана Мошића. Пребацио је живи зид и надмудрио голмана Француске који је био неопрезан. Лопта му је прошла кроз руке и завршила у мрежи.

На почетку другог полувремена, после грешака нашег националног тима, Французи су се одлепили и на "плус 6". После 19:13, селектор Ненад Перуничић је тражио тајм-аут. Ипак, то није дало резултат. Постигнута су још два гола, па је у 40. минуту било 21:13. Богдан Радивојевић је у 45. минуту смањио на 23:17 и колико-толико задржао прикључак. Али су уследили нови голови Француза, за 25:17. Затим је Недим Ремили повећао на 26:17, па и на 27:17. Лудовик Фабрегас је погодио са леве стране, за 28:17, а Вања Илић је имао прилику са седам метара. Одбрањен му је, али је Радивојевић имао прилику за поправни. Смањио је на 28:18. Убрзо је Кентин Мае погодио за 31:19, а онда је узвратила Србија, за 31:20. Триколори су само меч рутински привели крају.

ТРИГЛАВ ЛИГА: Сензација у Београду, Звезда потопила Југ

У недељу, Србија ће бити слободна, а у понедељак (15.30) је очекује дуел са Бразилом. То ће уједно бити и кључна утакмица за пласман даље.