ШПАНЦИ ПАЛИ У ДРАМАТИЧНОЈ ЗАВРШНИЦИ: Србија се пласирала у Светску лигу

29.04.2022. 22:33
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić
Ватерполо репрезентација Србије, Дејан Савић / Извор: МН Press

Делфини у финалу против Италије.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је селекцију Шпаније у полуфиналу квалификационог турнира Светске лиге који се одржава у Подгорици са 11:10 (3:1, 3:3, 4:3, 1:3) и тако заказала финални меч са Италијом која је у првом полуфиналу савладала Црну Гору. Овом победом Србија се заједно са Италијом већ пласуирала у Светску лигу.

ТРАНСФЕР БОМБА: Андреа Лекић прешла у Ференцварош

РУКОМЕТ ИСКОПИРАО ФУДБАЛ: Донета револуционарна промена ПРАВИЛА

СКАНДАЛОЗНО: На светском првенству освануо транспарент ”Србе на врбе”

Србије је током већег дела меча била бољи ривал, после прве четвртине имали су изабраници селектора Дејана САвића два гола предности, да би у последњу четвртину ушли са три гола вишка. Међутим, лошији улазак Делфина у последњу деоницу су Шпанци искористили и стигли до изједначења да би Србији победу донео Јакшић искористивши играча више.

Најбољи стрелац у редовима Србије био је Радуловић са тир гола, док су по два постигли Мандић, Страхиња Рашовић и Јакшић. Гранадос и Ларумбе су са по три гола бии најефикаснији у селекцији Шпаније.

Погледајте како изгледа Беатрис Мореира, девојка Гиљермеа Соареша фудбалера Браге