СУЗУКИ ИМА МОТО ГП ШАМПИОНА ПОСЛЕ ДВЕ ДЕЦЕНИЈЕ: Шпанац уз само ЈЕДНУ победу стигао до титуле

15.11.2020. 15:14
Đoan Mir
Ђоан Мир / Извор: Реутерс

Морбидели славио на трци.

Возач Сузукија Ђоан Мир освојио је титулу шампиона краљевске класе трку пре краја сезоне, пошто је освојио седмо место на Великој награди Валенсије. На самој трци Франко Морбидели је после невероватног последњег круга и љуте битке са Џеком Милером завршио први, трећи је био Пол Еспаргаро.

ПАНИКА У КОМШИЛУКУ: Хрвати СТРАХУЈУ - "Шта ако добијемо Србе"?

ОРЛОВИ ГЛЕДАЈТЕ И УЧИТЕ: Играч Сан Марина показао шта је емоција према репрезентацији (ФОТО)

ЈОШ ЈЕДНА БОРБА БЛИЖЕ ПОЈАСУ: Ракић сазнао новог ривала!

Пре месец дана Мађарска је славила усред Београда, а Орлови вечерас (20.45) имају прилику да се освете у Будимпешти у мечу Лиге нација. Квота на двојку је 2,80, кец је 2,70, икс 2,90, а на 3 2,70. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Мађарска - Србија.

Шпанац је тако дошао до друге титуле у каријери, пошто је претходно био шампион Мото3 категорије 2017. године. Уједно је донео Сузукију прву титулу после 20 година. Тада је шампион био Кени Робертс јуниор.

Мир је ове сезоне остварио само једну победу и то прошле седмице у Валенсији, а у прве три трке је имао чак два одустајања.

У шампионту конструктора, Сузуки и Дукати су изједначени са по 201 освојеним бодом. Биће драме и у последној трци сезоне, у Португалији за седам дана.