СВЕТСКА ЛИГА: Делфини ПРЕГАЗИЛИ Казахстан рукометним резултатом и освојили ПРВО место у "Б" групи!

20.06.2019. 22:21
vaterpolisti Srbije
ватерполисти Србије / Извор: МН Press

Изабраници Дејана Савића остварили максималан учинак.

Ватепролисти Србије убедљивом победом над Казахстаном 20:6 (4:0, 6:3, 6:1, 4:2) завршили су такмичење у "Б" групи на првом месту и са максималних девет бодова пласирали се у четвртфинале Светске лиге.

ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ НА 19. ЈУЛ: Ако вас тог дана послужи срећа, ово лето ћете заувек памтити

ВРЕМЕНСКЕ НЕПРИЛИКЕ КРОЈЕ САТНИЦУ: Промењени термини завршнице Светске лиге

ОГЛАСИО СЕ СЕЛЕКТОР ХРВАТСКЕ: Нећете веровати шта је Туцак рекао о атмосфери у Београду! Коментарисао и суђење

Делфини су против Казахстана надмоћност демонстрирали већ после прве четвртине, коју су добили са 4:0 решили питање победника. Једини отпор, гости су пружили у другој деоници, где су успели да постигну три гола, али и приме шест, да би поново у трећој изабраници Дејана Савића показали класу.

Овај део игре Србија је добила са убедљивих 6:1, па је последња четвртина представљала рутинско одрађивање посла.

vaterpolo reprezentacija Srbije
ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

У саставу Делфина, предњачио је Страхиња Рашовић са пет голова, по три су дали Стефан Митровић и Душко Пијетловић, два поготка су дело Филипа Филиповића, Радомира Драшовића и Никола Јакшић, по један Сава Ранђеловић, Андрија Прлаиновић и Немања Вицо.

Код Казахстана, најефикаснији је био Мурат Шакенов са три гола, док су по један постигли Јевгениј Медведев, Станислав Шведов и Равил Манафов.

Погледајте како изгледа Јоланда Де Риенко, ватрена навијачица Наполија.