Светско првенство у спортском обарању руке: Србија испустила медаљу, 4. место за Ивана Веселића

01.12.2021. 19:54
Obaranje ruke
Обарање руке / Извор: Фото: Савез Србије за обарање руке

Спектакл у Букурешту.

Светско првенство у спортском обарању руке одржава се у Букурешту од 24. новембра до 3. децембра. У великој конкуренцији 54. земаља света наш најбољи такмичар Иван Веселић успео је да дође до полуфинала и освоји 4. Место у категорији Сениори лева рука до 110 кг.

Почиње Светско првенство за рукометашице, Србија на Русију и Пољску

ПОРАЗ У БУДИМПШЕТИ: Ференцварош за две четвртине победио Нови Београд

ОДЛАЗАК ШАМПИОНА: Преминуо Мирко Влаховић у 48. години

Србију на Светском првенству у спортском обарању руке представља 10. репрезентативаца. У категорији јуниори Србију су представљали Јована Арнаутовић из Шапца која се освојила 5. место у категорији жене јуниори до 18 година и Синиша Јурковић из Новог Сада који је освојио 6. место у категорији јуниори до 1. година.

У категорији мастери Србију су представљали Александар Дакић из Новог Сада који је освојио 11. место у категорији мастери до 90 кг и наш најстарији такмичар Радиша Милојковић из Петровца на Млави који је остварио изузетан успех и освојио је 4. место у категорији гранд мастери лева рука.

У категорији сениори нашу земљу представљају Нина Пантовић из Врњачке Бање у категорији жене десна рука до 80 кг и она наступа сутра. Нина је апсолутни шампион Србије у категорији жене десном руком. Најбољи резултат остварио је Иван Веселић који је имао највише шансе да освоји прву медаљу за Србију у категорији сениори. Изгубио је у полуфиналу од такмичара из Турске. У квалификацијама победио је најбоље такмичаре из Казакхстана, Румуније, Украине, Узбекистана и Француске.

Ово је одличан успех за Србију и надамо се да ће Веселић освојити сутра медаљу десном руком. Слободан Новаковић из Челарева освојио је 12. место у категорији сениори до 85 кг, Немања Марковић из Шапца освојио је 10. место у категорији сениори 110 кг , Горан Жепина из Каћа освојио је 15. место у категорији сениори лева рука до 110 кг и Петар Манојловић из Челарева освојио је исто 15. место у категорији сениори лева рука до 80 кг.

Нашу репрезентацију подржао је Спортски савез Србије на челу са председником савеза Давором Штефанеком и генералним секретаром савеза Гораном Маринковицем. Овај спорт се сматра да је најстарији на свету, људи су од давнина одмеравали снагу обарањем руке и доживео је експанзију у Србији и постаје један од најпопуларнијих спортова.