ВАТЕРПОЛО: Звезда КИКСНУЛА у четврфиналу, Раднички рутински славио

19.03.2022. 22:55
Dejan Savić
Дејан Савић / Извор: МН Press

Неочикивано.

Ватерполисти Радничког направили су велики корак ка пласману у полуфинале плеј-офа Супер лиге Србије, пошто су у првој утакмици четвртфиналне серије били успешнији од Војводине, у Новом Саду, резултатом 18:11.

СПЕКТАКУЛАРНА ТРКА: Хиљадитинке ОДЛУЧИЛЕ шампиона света на 60 метара

БРОНЗА ЗА ТИНУ ШУТЕЈ: Историјски успех Словеније, прва два места заузеле Американке

КОЛАШИНАЦ НИЈЕ УСПЕО: Српски див ЗАПЛАКАО после такмичења! Бразилац ШОКИРАО Краузера

Крагујевчани су тако стекли велику предност пред реванш, а пролаз у наредну рунду избориће екипа која буде била боља у међусобном скору после две утакмице.

Војводина – Раднички 11:18 (3:6, 4:2, 2:5, 2:5)

Базен: Слана бара.

Судије: Станојевић, Раковић-Крстоношић.

Искључења: Војводина 16, Раднички 19.

Петерци: Војводина 1(1), Раднички 1 (1)

ВОЈВОДИНА: Пајковић, Марић 1, Богдановић 5, Бурсаћ 1, Брешћански 1, Биочанин 1, Прекогачић,Радовалија, Рогач 1, Радановић 1, Николов, Митровић, Попадић, Вујковић. Тренер: Бајин.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић 2, Станојевић, Јанковић 1, Ћук 1, Круг 1, Укропина 2, Панић, Тохољ 1, Миличић 1, Лукић 3, Врлић 1, Тодоровски, Радуловић 4. Тренер: Стевановић.

Шумадинци су одлично отворили утакмицу и повели са 4:0, али је Војводина у другој четвртини дошла до изједначења (6:6), на крилима Николе Богдановића, бившег играча Радничког, који је постигао три везана гола. Крагујевчани су тек у последњем минуту друге деонице успели да савладају Пајковића и головима Радуловића и Укропине дођу до предности од два гола (8:6), али је Богдановић само две секунде пре краја смањио на „минус један“ – 8:7.

Новосађани су почетком другог полувремена два пута поравнавали резултат (8:8, 9:9), али то је било све што су успели да ураде, јер је Раднички потом додао гас и серијом 5:0 дошао до пет голова „вишка“ – 14:9, а у самом финишу и до максималних и коначних седам голова разлике – 18:11.

Велико изненађење се догодилу у Шапцу где је домаћин изборио реми у четврфиналу доигравања против фаворизоване Звезде, а имали су чак и вођство пре уласка у последњу деоницу, па се може рећи да изабраници Дејана Савића нису лоше ни прошли.

Пролаз у наредну рунду избориће екипа која буде била боља у међусобном скору после две утакмице.

Шабац – Црвена звезда 13:13 (2:4, 4:1, 4:4, 3:4)