ВЕЛИЧАНСТВЕН УСПЕХ: Јована Прековић шампионка Европе

22.05.2021. 13:51
Jovana Preković
Јована Прековић / Извор: Фото: ОКС

У финалу боља од Украјинке.

Најбоља српска каратисткиња Јована Прековић освојила је данас златну медаљу на Европском првенству у Поречу.

Она је у финалу категорије до 61 килограм савладала противницу из Украјине и тако дошла до најсјајнијег одличја.

Такође, на истом шампионату у Поречу сребрну медаљу је освојио Слободан Битевић у категорији преко 84кг.

Успех српским каратистима честитао је и министар омладин и спорта Вања Удовичић.

- Још једном су два наша велика шампиона у каратеу довела Србију на европски трон, сјајна Јована Прековић и Слободан Битевић! Огроман је понос да се српска застава вијори и химна Србије одзвања Европом! Честитам Јовани и Боби, њиховим стручним штабовима и Карате федерацији Србије -  налази се у честитки министра Удовичића

У првом мечу полуфинала плеј-офа за пласман у Премијер лигу Борнмут је као домаћин славио против Бренфорда са 1:0, па нас данас (13.30) очекује узбудљив реванш и паклена борба за пласман у финале на Вемблију. Квота на кеца је 2,05, на икс 3,40, а на двојку 3,70. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Брентфорд - Борнмут.

Битевић је у финалу поражен од Немца Џонатана Хорнеа 2:0.