ВН АБУ ДАБИЈА: Хамилтон узалуд победио, Розберг освојио ПРВУ титулу и ушао у историју (ФОТО)

27.11.2016. 15:47
Niko Rozberg
Нико Розберг / Извор: Реутерс

На стази "Јас марина" одвожена последња трка у сезони 2016.

Нико Розберг је први пут у каријери освојио титулу у шампионату Формуле 1. У последњој трци у сезони 2016, у Абу Дабију возач Мерцедеса је био други, али је ипак постао шампион. На овај начин, немачки пилот је ушао у историју "најбржег циркуса", пошто је поновио успех "династије Хил". Грејем и Дејмон Хил су до сада били једини отац и син који су освајали Ф1 титуле, а сада је Нико урадио исто што и његов отац Кеке, 1982. године

- Хвала вам момци. Дечачки сан се остварио - поручио је Розберг тиму преко радио везе.

Када је реч о поретку на стази "Јас марина" први је кроз циљ прошао други возач Мерцедеса Луис Хамилтон (55 кругова за 1:38:04.013 сата) који није успео да одбрани титулу, други је био Розберг ( 0.439), а трећи Себастијан Фетел ( 0.843) из Ферарија.

F1
Ф1 / Извор: Фото: Printscreen/formula1.com

Иако је био други, предност Розберга од 12 бодова, уочи трке је била довољно за прву титулу. У генералном пласману, Розберг има 385, а Хамилтон 380 бодова. Иза двојца Мерцедеса који је доминирао ове године, сезону су завршили Данијел Рикардо из Ред Була (256), Себастијан Фетел из Ферарија (212), Макс Ферштапен из Ред Була (204), Кими Раиконен из Ферарија (186)...

F1

Такође, у овој трци су се од Формуле 1 опростили легенде, Џенсон Батон (није завршио трку) и Фелипе Маса.