ВН ИТАЛИЈЕ: Розберг доминирао у Монци, драма у шампионату (ФОТО)

04.09.2016. 16:01
Niko Rozberg
Нико Розберг / Извор: Реутерс

Хамилтонова предност у односу на Немца само два поена.

Нико Розберг је прошле недеље славио у Белгији, а данас је додао још један тријумф на Монци и тиме дефинитивно прекинуо доминацију Луиса Хамилтона, који је до пре седам дана имао низ од четири узастопне победе.

ВЕЛИКА ЧАСТ ЗА СПОРТИСТЕ: Ево како се Суботица одужила својим олимпијцима (ФОТО)

Немац је на најбољи могући начин искористио тежак кикс Британца на почетку трке. Иако је Хамилтон имао пол позицију, на почетку трке се "укопао" када се упалило зелено светло и у првих 50 метара је пао на пето место. Успео је светски шампион да се домогне друге позиције, али не и да угрози лидера Розберга.

КАНОНАДА: Хрватски ватерполисти победили Црногорце, а онда спасавали живу главу (ВИДЕО)

ДОБРИ СМО У 5 НА 5, А КИДАМО И У БАСКЕТУ: Србија у полуфиналу Европског првенства (ФОТО)

Иза возача Мерцедеса остала су двојица асова Ферарија, Себастијан Фетел и Кими Раиконен, док је пето место освојио Данијел Рикардо из Ред Була. Наредна трка шампионата Формуле 1 возиће се 18. септембра у Сингапуру.

ВАРДИ РЕКАО СВОЈЕ: Ово је РАЗЛОГ зашто није отишао у Арсенал (ФОТО)

У генералном пласману Луис Хамилтон је и даље први са 250 бодова, само два више од Ника Розберга. Далеко иза на трећем месту је Данијел Рикардо у Ред Булу са 161 бодом, док је четврти Себастијан Фетел у Ферарију.