ЗАВРШЕНЕ МЕДИТЕРАНСКЕ ИГРЕ: Србија ОСВОЈИЛА чак 32 медаље! Стјепановићу ПЕТ одличја! (ФОТО)

01.07.2018. 19:41
Velimir Stjepanović
Велимир Стјепановић / Извор: Фото: Олимпијски комитет Србије

Феноменалан успех српских спортиста.

Спуштена је завеса на 18. Медитеранске игре у Шпанији, на којима су српски спортисти освојили укупно 32 медаље. На такмичењу у Тарагони учествовало је 4.000 такмичара из 33 државе, док је Србију представљало 139 асова у 27 спортова.

ВЕЛИКА НАГРАДА АУСТРИЈЕ: Победа Ферштапена, Фетел скочио на прво место у генералном пласману

МЕДИТЕРАНСКЕ ИГРЕ: Ватерполистима Србије злато, Грчка пала после петераца

IVana Španović
ИВана Шпановић / Извор: Фото: Олимпијски комитет Србије

МЕДИТЕРАНСКЕ ИГРЕ: Ново ЗЛАТО за СРБИЈУ, Ана Бајић на највишем ПОСТОЉУ (ФОТО)

Србији је припало 12 златних медаља, 11 сребрних и 9 бронзаних одличја у 11 различитих спортова, чиме је наша држава заузела седму позицију у коначном пласману.

Најтрофејнији су били пливачи са чак осам медаља (три златне и пет сребра), док је најуспешнији појединац по броју освојених одличја био Велимир Стјепановић, српски пливач окитио се са са 5 медаља (три златне и две сребрне).

СЕЛЕКТОР ПРЕЛОМИО: Грбић изабрао тим за Фајнал сикс Лиге нација

Златне медаље су освојили атлетичарка Ивана Шпановић у скоку у даљ, поставивиши нови рекорд Медитеранских игара скоком од 7,04м; кајакашица Милица Старовић у досциплини К1 500м; џудиста Жарко Ћулум ( 100кг); каратисткиња Јелена Милојевић (-50кг); стрелци Андреа Арсовић (ваздушна пушка 10м), Дамир Микец (ваздушни пиштољ 10м) и Милутин Стефановић (ваздушна пушка 10м); пливач Велимир Стјепановић (3) у дисциплинама 200 делфин и 200м краул и мушка штафета 4x100m краул; теквондоисткиња Ана Бајић ( 67кг) и мушка ватерполо репрезентација.

ПОСЛЕ ОСВОЈЕНОГ ЗЛАТА: Милош Вучевић примио паратеквондисткињу Дејану Бачко

Сребрним медаљама су се окитили кајакаш Марко Драгосављевић (К1 200м); џудисти Немања Мајдов (-90кг) и Милица Николић (-48кг); веслач Марко Марјановић (М 1x); стрелкиња Зорана Аруновић (ваздушни пиштољ 10м); пливачи Ања Цревар (400м мешовито), Чаба Силађи (2) (50м и 100м прсним стилом), muške štafete 4x100m мешовито и 4x200m краул; рвач Давор Штефанек (ГР 77кг).

ОДРЖАН ЖРЕБ ЗА СП У РУКОМЕТУ: Србија у групи А са браниоцем титуле и домаћином (ФОТО)

Бронзе су освојили боксери Душан Јањић (-52кг) и Трифун Дашић (-75кг); кајакаши Владимир Торубаров и Ервин Холперт у дисциплини К2 500м; каратиста Слободан Битевић ( 84кг); теквондиста Милош Гладовић (-58кг) и теквондоисткиња Вања Станковић (-49кг), као и тројица рвача: Михаил Кајала (ГР 97кг), Владимир Станкић (ГР 87кг) и Стеван Мицић (Ш 65кг).

ПРАВО СА МОНДИЈАЛА! У Партизан стиже НАЈВЕЋЕ ПОЈАЧАЊЕ за наредну сезону! (ФОТО)

Церемонија свечаног затварања Медитеранских игара ће бити одржана на Ноу Естади стадиону у Тарагони и том приликом ће бити предата застава Медитеранских игара домаћину наредних Игара које ће бити одржане у Алжирском граду Оран од 10-20. јуна 2021. године.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.