АО: Прва победа за Србе, Троицки славио у мечу са МНОГО преокрета (ФОТО)

14.01.2019. 08:43
AO 2019
АО 2019 / Извор: Реутерс

Нешто раније своје мечеве одиграли Типсаревић, Лајовић и Кецмановић.

После пораза Јанка Типсаревића, Душана Лајовића и Миомира Кецмановића, из Аустралије је стигла добра вест. Виктор Троицки, 200. тенисер на светској ранг листи победио је Шпанца Роберта Карбаљеса Баену (75.) са 3:2 (6:1, 1:6, 2:6, 6:1, 6:4) и тако обезбедио пласман у друго коло Аустралијан опена. Меч на Терену 22 у Мелбурну је трајао 156 минута.

АО: Стартовао турнир у Мелбурну, Срби неуспешни на почетку (ФОТО)

Типсаревић показао зубе Димитрову, а онда открио планове за будућност

Дуел је обиловао брејковима, а у првом сету, Троицки је тако долазио до предности од 2:0 и 4:0. У следећој деоници, "распоред" је био мало другачији, пошто је Карбаљес Баена направио брејк у другом (2:0) и шестом гему, за 5:1. Брејкова је било и у наредна два сета, а Шпанац је успео да преокрене на 2:1 у сетовима. Ипак, Троицки се уз један избубљени гем вратио и изједначио на 2:2, па се о победнику одлучивало у петом сету.

У одлучујућем сету, у уводним гемовима, играчи су противнику препуштали мало поена. Али у петом је опет дошло до брејка, на срећу у корист Троицког који је повео са 30:0, а затим и искористио другу брејк прилику. Затим је брејк потврдио, уз мало муке пошто је било и 40:40. Ипак, искористио је прву гем лопту, за 4:2. У осмом гему, повео је са 40:0, али и дозволио изједначење. На срећу није дозволио брејк, па је у деветом гему, Шпанац сервирао за останак у мечу. Смањио је на 5:4, а онда је о својој судбини одлучивао Троицки. Повео је са 30:0, али је Шпанац изједначио. Ипак, наредни поени су припали Србину.

Противник у селдећем колу биће Стефанос Циципас из Грчке који је са 3:1 (6:7, 6:4, 6:3, 7:6) победио Италијана Матеа Беретинија. Циципас је 15. на светској ранг листи. Србин и Грк још нису играли један против другог.

На ОВОМ линку погледајте како се у врелој Аустралији расхлађује Новак Ђоковић.

ДАВНО ЈЕ БИЛО: Милојевић НАПАДА рекорд стар више од три ДЕЦЕНИЈЕ! (ФОТО)