АТП ИСТБОРН: Ноле успешан у другом колу Истборна, следећи ривал биће му Американац (ФОТО)

28.06.2017. 13:32
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Српски тенисер пласирао се у треће коло.

Српски тенисер Новак Ђоковић успешно је стартовао на првом турниру који он игра ове сезоне на трави, пошто је у Истборну победио Канађанина Васека Поспишила 2:0, по сетовима 6:4, 6:3.

АТП АНТАЛИЈА: Типсаревић стартовао и ево шта је УРАДИО (ФОТО)

КОНАЧНА ОДЛУКА: Новак Ђоковић други носилац на Вимблдону (ФОТО)

Првобитно је меч требао да се одигра јуче, али је због киша која је падала, дуел прекинут одмах на почетку, при вођству нашег тенисера од 1:0 и 15:30 у другом гему.

Није било много неизвесности, оба тенисера су била сигурна на свом сервису а онда се кључни моменат одиграо у десетом гему првог дела игре. Ђоковић је успео да надмудри противника и на самом крају сета одузео сервис Канађанину и тако он први сервирао у другом сету.

Ни у другом делу игре није било изненађења на почетку, играла се егал борба. Прву шансу за брејк лопту имао је Поспишил у петом гему, али је Ноле успео да је спасе и на крају освоји тај гем.

Одмах је у следећем гему наш тенисер стигао до своје прве брејк шансе коју је искористио и тако повео са 5:2 и тако натерао противника са сервира за останак у мечу. Ипак, он се у наредном гему спасио, али је већ у следећем Ђоковић имао прву меч лопту, али је Канађанин стигао до 40:40. На крају је српски тенисер славио, пошто је искористио другу меч лопту и тако се после непуних сат и по игре (сат и 27 минута) пласирао у треће коло турнира у Истборну.

Његов ривал биће победник меча Доналд Јанг - Џаред Доналдсон, два Американца, чији дуел почиње у 14 часова.

ЉУДИНА: Ноле ПОНУДИО финансијску помоћ Бекеру! (ФОТО)