ПРВИ КОРАК КА ФИНАЛУ: Хјустон ПОВЕО против Лејкерса (ВИДЕО)

СрбијаДанас
Džejms Harden
Џејмс Харден / Извор: Реутерс

Сјајна партија Хардена и Вестбрука.

Кошаркаши Хјустон рокитса победили су Лос Анђелес лејкерсе 112:97, у првом мечу полуфинала Западне конференције. "Ракете" ни у једном тренутку нису показале знаке умора, без обзира што су до полуфинала дошле након тешке серије у седам мечева са Оклахомом.

АМЕРИ УДАРИЛИ ПО НИКОЛИ: Јокић се УОПШТЕ не труди! (ФОТО)

ДОБИО 99 ОД 100 ГЛАСОВА: Гудурићев саиграч руки године у НБА (ФОТО)

БОГДАН ГЛЕДАО ПАРТИЗАН: Ас Сакрамента скенирао најновије појачање црно-белих (ВИДЕО)

Хјустон је одиграо сјајну одбрану током свих 48 минута и, уз одличну партију Џејмса Хардена и Расела Вестбрука, сасвим заслужено повео са 1:0.

Енглеска је на последња три меча дала 17 голова, па је и сад изразити фаворит са квотм 1,35 на двојку. Погледајте све MOZZART квоте за меч Исланд – Енглеска

Харден је у првом полувремену убацио чак 25 поена, из игре је шутирао 7/11 и Рокетси су имали осам поена предности.

У трећој четвртини са добром игром кренуо је и Вестбрук, уз све то одбрана није попуштала и екипа из Тексаса брзо је дошла до двоцифрене предности.

Током последње четвртине предност Хјустона ишла је и до 19, па смо на крају, у последњим минутима, Леброна Џејмса и Ентонија Дејвиса гледали на клупи.

Најефикаснији у победничком саставу био је Џејмс Харден са 36 поена и пет асистенција, Вестбрук је имао 24, девет скокова и шест асистенција, а Ерик Гордон 23 поена.

Лејкерсе су предводили Дејвис са 25 поена и 14 скокова, односно Леброн са 20 поена, осам скокова и седам асистенција. "Краљ" је у последњој четвртини упутио четири шута ка противничком кошу и ниједан није погодио, па је тај део игре завршио без поена.

Други меч полуфиналне серије игра се у ноћи између недеље и понедељка од 2.30 по средњоевропском времену.