НЕКА СЕ СПРЕМИ СИНЕР: Димитров сломио Зверева за финале Мајамија (ВИДЕО)

30.03.2024. 08:27
Grigor Dimitrov
Григор Димитров / Извор: Профимедиа

Бугарски тенисер Григор Димитров пласирао се у финале Мастерса у Мајамију после победе над Александром Зверевим 6:4, 6:7, 6:4.

Он је до тријумфа стигао после два сата и 40 минута борбе, а у финалу га очекује окршај са Јаником Синером који је био бољи до Данила Медведева 6:1,6:2.

Григор ће од понедељка бити међу десет играча света први пут још од новембра 2018. Тачније, минимално девети.

До тријумфа над Немцем је стигао после огромне борбе, а у првом сету му је била довољна једна брејк прилика и то у десетом гему. Ипак, све је могло да буде другачије да је Зверев искористио своју једину прилику при резултату 2:2.

У другом сету су играчи такође били сигурни при сервису не дозволивши противнику ниједну брејк прилику и сет је решен после тај-брејка. Зверев је био бољи ривал у овом делу меча и са 7:4 обезбедио трећи сет.

Последњи период дуела је био сличан првом. Немац је имао прилику у четвртом гему да одузме сервис Бугарину, извукао се ту Григор, да би касније дошао до брејка који му је трасирао пут ка победи.