МАСТЕРС МАЈАМИ: Алкараз почистио Фрица, у полуфиналу га чека Синер

31.03.2023. 09:12
Karlos Alkaraz
Карлос Алкараз / Извор: Профимедиа

Шпанац гази све пред собом.

Шпански тенисер Карлос Алкараз пласирао се у полуфинале Мастерса у Мајамију. Први играч света је био бољи од Американца Тејлора Фрица резултатом 6:4, 6:2, после једног часа и 19 минута тениса.

ДОКЛЕ ВИШЕ? Хрвати поново својатају Новака, позивају се на речи његовог деде

КРАЈ САРАДЊЕ: Крајиновић ОТПУСТИО Типсаревића!

АГОНИЈА ЈЕ ЗАВРШЕНА: Новак Ђоковић добио најлепше могуће вести из Америке

Алкараз је наставио са добрим партијама, ово му је 10. узастопна победа, а за одбрану трофеја, које би му донеле и останак на челу АТП листе, потребна су му још два тријумфа на Флориди.

Шпанац је још једном демонстирао класу и није дозволио никакву шансу Американцу. Први сет је решио већ у првом гему када је искористио другу брејк лопту и стигао до исптавило се ненадокнадиве предности.

Још лакше је било у другом сету. Поново је одмах на старту Алкараз одузео сервис ривалу, али му овај пут није дозволио ниједну прилилику да се евентуално врати. Тачку је ставио трећим брејком у мечу у седмом гему другог сета чиме је практично оверио победу

Карлосов наредни ривал биће Јаник Синер, док други полуфинални пар чине Данил Медведев и Карен Хачанов.