МАСТЕРС МОНТЕ КАРЛО: Лајовић јурио ПРЕОКРЕТ, па скренуо у провалију (ФОТО)

13.04.2021. 15:07
Dušan Lajović
Душан Лајовић / Извор: Профимедиа

Пад концентрације у трећем сету решио победника.

После Миомира Кецмановића о чијем поразу више можете да прочитате ОВДЕ, Србија је већ на старту Мастерса у Монте Карлу остала без још једног предтавника.

Душан Лајовић је наставио меч против Данијела Еванса који је у понедељак прекинут због кише и после маратонске борбе изгубио са 3:6, 7:6, 2:6 после скоро три сата.

Mozzart даје највеће квоте: Бајерн 2,40, Челси 1,95, Сандерленд 1,82!

МАСТЕРС МОНТЕ КАРЛО: Ђоковић сазнао име првог ривала – чудо од детета

ШОК У МОНТЕ КАРЛУ: Данил Медведев ИСКЉУЧЕН са турнира, Надал у ПАНИЦИ (ФОТО)

Британац је много одлучније почео меч и са два брејка лакше него што је очекивао дошао до предности после 45 минута игре.

Далеко веће борба водила се у наставку меча. Оба играча су била сигурна на свом сервису, а до прве две брејк лопте Лајовић је дошао при резултату 4:4. Није успео да их реализује, тако да је тај-брејк био у најави.

И 13. гем био је маратонски. Лајовић је диктирао темпо, био агресивнији, али је искористио тек шесту сет лопту и резултатом 13:11 у тај-брејку дошао до изједначења у сетовима.

Кад се очекивало да Душан Лајовић направи још један корак ка преокрету и победи, уследио је необјашњив пад проткан са бројним грешкама. Еванс је успео то да искористи, поведе са 4:0 у трећем сету и стекне недостижну предност.

Евансов противник у другом колу Мастерса у Монте Карлу биће Пољак Хуберт Хуркач.