МАСТЕРС МОНТЕ КАРЛО: Новак као ФУРИЈА до четвртине финала, на крају меча Американца оставио на нули (ФОТО)

18.04.2019. 14:28
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Са следећим противником играо је већ три пута.

Новак Ђоковић се пласирао у четвртфинале Мастерса у Монте Карлу пошто је у мечу осмине финала, после 67 минута игре победио Американца Тејлора Харија Фрица са 2:0 (6:3, 6:0). За пласман у полуфинале бориће се са Данилом Медведевим који је елиминисао Стефаноса Циципаса (6:2, 1:6, 6:4). Србин и Рус играли су већ три пута, а најбољи српски и светски играч још не зна за пораз. Последњи окршај је био на овогодишњем Аустралијан опену који је Ђоковић касније и освојио.

ЧЕЛЕНЏЕР АН-НИНГ: Милојевић СЛОМИО Словака! Сада га чека много ТЕЖИ ривал (ФОТО)

ЧЕЛЕНЏЕР САН ЛУИС ПОТОСИ: Крај за Типсаревића (ФОТО)

НОЛЕ НИЈЕ САМ: Ђоковић ће против Фрица имати ПОСЕБАН ветар у леђа (ФОТО)

Уводни сет резултатски је колико-толико био неизвеснији, пошто је 65. играч на АТП листи успео на направи један брејк. Ипак, то је било у самој завршници деонице, када је успео да смањи на 5:3. Одмах затим, Ђоковић, први носилац на турниру је узвратио брејком и повео у сетовима са 1:0. У другом сету, Србин је направио три брејка за 2:0, 4:0 и 6:0. Ово је иначе био први дуел Ђоковића и Фрица.

Ђоковићу је ово 13. четвртфинале на Мастерсу у Монте Карлу, а 34. тријумф на престижном турниру. Србин је трофеј освојио два пута, 2013. и 2015.

Погледајте како изгледа Едирне Гарсија Алмагро,‭ ‬девојка шпанског голмана Давида де Хее