МАСТЕРС ПАРИЗ: Болан пораз Крајиновића. Због судијске грешке чека га велики пад на АТП листи (ФОТО)

29.10.2018. 12:51
Filip Krajinović
Филип Крајиновић / Извор: Профимедиа

Изгубио живце.

Филип Крајиновић поражен је на старту Мастерса у Паризу, и очекује га вртоглав пад на АТП листи, јер је прошле године играо у финалу овог турнира и освојио 600 бодова. Српски ас је на почетку турнира поражен од Руса Карена Качанова са 7:5, 6:2.

ПРЕД МАСТЕРС У ПАРИЗУ: Да ли је ова АТП листа последња на којој је Новак други? (ФОТО)

ИЗНЕНАЂЕЊЕ: Агаси се спрема да ОВОМ тенисеру постане тренер (ФОТО)

Овај пораз скупо ће коштати Крајиновића, јер је у Паризу брани прошлогодишње финале, тако да ће остати без 600 поена, што ће утицати на његов велики пад на АТП листи.

Крајиновић је на самом старту меча направио брејк и суверено држао свој сервис до гема када је требао да освоји први сет. Имао је и сет лопту на свој сервис, а потом му је на брејк лопту свог ривала досуђен преступ, који је значио дуплу грешку и губитак гема. Крајиновић није могао да поверује шта му се догодило, и скоро два минута је немоћно гледао у главног и линијског судију. На снимку се није видело да ли је било преступа.

Нервозни Крајиновић се у другом сету држао до резултата 2:2, кад је Качанов преузо иницијативу, освојио четири гема у низу и завршио посао. Руски тенисер ће се у другом колу састати са Британцем Кајлом Едмундом.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.