МЕГАСЕНЗАЦИЈА: Највећи фаворит за вимблдонски пехар је ЕЛИМИНИСАН!

02.07.2022. 18:49
Vimbldon
Вимблдон / Извор: Профимедиа

Велико изненашење.

Прво велико изненађање на овогодишњем Вимблдону догодило се у четвртом колу. Без осмине финала остала је Пољакиња Ига Швојнет, прва тенисерка света и највећи фаворит за освајање престижног Гренд слема. Од ње је била боља 37. тенисерка на WTA листи - Ализ Корнет из Француске, резултатом 2:0, у сетовима 6:4, 6:2 након једног сата и 34 минута игре.

Ђоковић рекао шта мисли о Србину који је променио држављанство

НАДАЛ У ОПАСНОСТИ: Корона прави проблеме Шпанцу!

КРАЈ ЗА АНДРЕУ: Српкиња поражена на старту јуниорског Вимблдона

Од самог старта меча Швјонтекова није личила на себе, дозволила је у прва три гема чак два брејка противници, па је Корне лако повела са 3:0 и то је касније и пресудило у првом сету, иако је Пољакиња успела да смањи предност ривалке.

Сву су очекивали одговор прве тенисерке света у другом сету, али уместо тога Корне је била још убедљивија и до краја меча је препустила само два гема пољској тенисерки.

Овим поразом прекинут је и Игин низ од невероватних 37 узастопних победа од почетка сезоне.

Корне ће се у осмини финала састати са аустралијском представницом Ајлом Томљановић.