НБА: Јокић и Гордон одвели Денвер до победе против Клиперса и другог места на Западу (ВИДЕО)

26.11.2022. 08:50
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Покушевски и Јовић стартери у победама Оклахоме и Мајамија.

Протекле ноћи одиграно је чал 13 мечева у НБА лиги, а на терен су од српских играча изашли Никола Јокић, Алексеј Покушевски и Никоја Јовић. Јокић је са Денвером савладао Клиперсе 114:104, Покушевски је после продужетка био бољи од Чикага са Оклахомо, док је Јовић био стартер у победи Мајамија против Вашингтона.

ФРКА У БОЛОЊИ: Теодосич НАСРНУО на судију Јавора (ВИДЕО)

РАДОЊИЋ У ЕЛЕМЕНТУ: ПАО дозволио противнику само 58 поена!

ТРИНКИЈЕРИ УМАЛО ДО ИЗНЕНАЂЕЊА: Обрадовићев Монако бољи од Бајерна

Денвер је савладао Клиперсе и стигао до 19 победе у сезони и друге позиције у Западној конферецнији. Нагетси су сав посао завршили у првом полувремену када су стигли до довоцифрене преднсоти коју Клиперси нису успели да стигну. Супротно навикама Јокић није био најефиакснији у Денвер, а постигао је 19 поена уз 13 скокова. Арон Гордон посртигао је 29, а Џамал Мареј 21. Џон Вол је са 23 поена предводио Клиперсе, а 16 је додао Теренс Ман.

Алексеј Покушевски одиграо је веома добар мече у победи Оклахома против Чикага после продужетка. Де Розан је донео изједначење Чикагу 55 секунди пре краја, а нико није успео да постигне после тога кош, а међу њима и Покушевски. У додатних пет минута Оклахома је ипак стигал до осме победе у сезони. Шај Гилгус Александер постигао је 30 поена за Тандер, Безли 17, а Покушевски 15 уз шест скокова.

Никола Јовић био је у стартној петорци Мајамија у победи против Вашингтона. Мајами је успео да стигне до преокрета иако је после прве четвртине имао двоцифрен заостатак и ипка оствари победу. Бам Адебајо је са 38 поена и 12 скокова био најбољи у Мајамију, а Јовић је за 14 минута постигао седам поена. Кајл Кузма и Бредли Бил су са по 28 поена били најефикаснији у Визардсима.