НИЈЕ ОН КАДАР ДА СУСТИГНЕ НОЛЕТА: Алкараз остао без финала, Шпанац ПОЧИШЋЕН са терена

03.10.2023. 17:00
Karlos Alkaraz
Карлос Алкараз / Извор: Профимедиа

Изузетно убедљиво.

Италијан Јаник Синер ће играти против Данила Медведева за титулу на турниру у Пекингу. пошто је победио другог играча света, Шпанца Карлоса Алкараса, 7:6 (4), 6:1.

СКАНДАЛ НА МАСТЕРСУ У ШАНГАЈУ - ПРОМАШИО ЈЕ ЗИЦЕР НА МЕЧ ЛОПТУ: Затим је НОКАУТИРАО лоптицом судију (ВИДЕО)

ШОК ОДЛУКА КАРЛОСА АЛКАРАЗА: Шпанац повукао неочекиван потез

Био је то њихов седми окршај до сада и четврта победа Синера

Алкарас је био тај који је боље отворио меч, повео са 2:0, али је Италијан изједначио, а одлука о победнику првог сета морала да падне у тај-брејку.

То је Синер стекао предност од 4:1, није је испустио и после 73 минута игре добио почетни сет добивши тај-брејк са 7:4.

Одмах је Јаник направио брејк и на старту другог сета, а онда смо видели дуг гем у којем је тенисер из Мурсије имао две брејк лопте.

Издржао је све то Синер и потврдио брејк за 2:0. Шпанац је успео да освоји свега један гем до краја меча.

Овим поразом Алкараз посустаје у трци да на трону свргне Новака Ђоковића, најбољег икада.

Финале између Медведева и Синера игра се у среду.