ЈЕДНОСТАВНО ИМПРЕСИВНО: Новак подсетио ко је најбољи, без по муке савладао Тијафоа

24.09.2022. 21:46
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Прелепо је видети га опет.

Српски тенисер Новак Ђоковић победио је Френсиса Тијафоа у Лондону 6:1, 6:3 и Тиму Европе донео предносту у дуелу са остатком света 6-4.

"НИСАМ ЈОШ ЗАВРШИО..." Ноле пецнуо Федерера, Роџер у чуду - ШТА СЕ ДЕСИЛО?

НИЈЕ СЕ ВИДЕЛО У ПРЕНОСУ: Погледајте шта је Новак урадио на Федереровом опроштају - О томе ће се ПРИЧАТИ (ВИДЕО)

ЋУТИ И СЛУШАЈ: Ђоковић у улози тренера Федерера и Надала (ВИДЕО)

Седми играч света је у првом званичном мечу још од 10. јула и славља у финалу Вимблдона против Ника Кирјоса славио за сат и 14 минута, а вечерас ће још једном на терен. Наиме, Новака ће у пару са Матеом Беретинијем очекује дуел са Алексон де Минором и Џеком Соком.

Некадашњи светски број један је први сет добио за свега 23 минута. Ђоковић је у четвртом и шестом гему направио брејк, а импресиван је податак да на свој сервис није изгубио ниједан поен.

Србин је други сет почео брејком, а у наредном је Американац први пут запретио и натерао је Ђоковића да спасава брејк лопту. Тијафо је пружио много јачи отпор некадашњем првом играчу света, а Ноле у петом гему није искористио још две шансе да му одузме сервис.

Ђоковић није дозволио 19. играчу света да му врати брејк и евентуално закомпликује ситуацију, а меч је завршио тако што је још једном одузео сервис ривалу.

Претходно данас Беретини је победио Феликса Оже-Алијасима 7:6 (11), 4:6, 10:7 после два часа и 17 минута велике борбе за предност Европе, а потом је Тејлор Фриц био бољи од Камерона Норија (заменио Рафаела Надала) 6:1, 4:6, 10:8 и изједначио резултат на 4-4.

Најновије вести о најбољем српском тенисеру можете наћи овде - НОВАК ЂОКОВИЋ!

БОНУС ВИДЕО: Погледајте тројку Богдановића са "друге планете"