WTA ГВАНГЖУ: Јелена Јанковић победила Хрватицу и хрли ка одбрани титуле (ФОТО)

23.09.2016. 12:00
Jelena Janković
Јелена Јанковић / Извор: Профимедиа

Савладана Ана Коњух 2:0, по сетовима 7:5, 7:6 (9:7).

Српска тенисерка хрли ка одбрани титуле у Кини! Јелена Јанковић победила је хрватску тенисерку Ану Коњух резултатом по сетовима 7:5, 7:6 (9:7).

ТО МОГУ САМО НОВАК И РАФА: Мајсторија, осмеха, фудбала, ма свега је било у ЕГЗИБИЦИЈИ (ВИДЕО)

Јанковићева је прва стигла до брејка, повела је 4:2 али јој то није помогло јер је противница одмах успела да га врати и изједначи на 4:4. При резултату 4:5 за српску тенисерку и на сервис Коњух, Јелена је имала три брејк шансе, али је нажалост испустила. Ипак је на крају успела да освоји сет И одузме противници сервис кад је било најпотребније – 7:5.

Одмах на почетку другог сета, Хрватица је успела да узме брејк и поведе 2:0. Јелена је освојила свој наредни гем али је опет Коњух одузела сервис и водила 4:1. Јанковићева се вратила у меч па је узвратила брејком и смањила разлику.

Други сет отишао је у тај-брејк и Јелена је одмах повела 3:0 али је поклекла И допустила ривалки да дође до вођства од 4:3. Спасила је две сет лопте и на крају дошла до меч лопте али прву није искористила.

Е ТО СЕ ЗОВЕ ДЕКОЛТЕ: Серена Вилијамс РАСПАМЕТИЛА пролазнике у Милану (ФОТО)

Меч је трајао 1 сат и 46 минута. Јеленина противница у финалу биће победница из дуела Анет Контавеи из Естоније И Украјинке Лесие Цуренко. Финални меч се игра у 9 часова по нашем времену.