“БЕЖЕ” ОД НОВАКА: Елиминисан још један велики фаворит, потенцијални ривал Ђоковића у полуфиналу

06.07.2023. 21:40
Mikael Imer
Микаел Имер / Извор: Профимедиа

Ново изненађење на Вимблдону.

Још један фаворит елиминисан је са пута Новака Ђоковића до финала Вимблдона.

ИДЕМО, ЛАСЛО: Ђере остварио највећи успех на Вимблдону

СТЕН ВЕЋ ДИГАО РУКЕ: "Немам НИКАКВИХ шанси против Новака, сутра играм, па гледам остатак турнира..."

ФЕДЕРЕР О ЂОКОВИЋЕВОМ РЕКОРДУ СВИХ РЕКОРДА: Роџерове речи ће све изненадити

Потенцијални ривал у полуфиналу Тејлор Фриц поражен је у другом колу грен слема у Лондону од Швеђанина Микаела Имера 3:6, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2 после два сата и 48 минута борбе.

Сензација је утолико већа јер је Американац лако добио прва два сета. Међутим, девети тенисер света је нагло попустио, док је Имер пружио свој максимум и преокренуо резултат за најбољи резултат у каријери на грен слему у Лондону.

Имер, који је 59. играч света, у трећем колу одмериће снаге са Даниелом Елахи Галаном. Колумбијац је елиминисао Немца Оскара Отеа, 6:3, 3:6, 6:3, 7:6.

Подсетимо, Вимблдон је у четвртак готов и за четвртог тенисера света Каспера Руда, који је био најбоље рангирани потенцијални противник Ђоковића у полуфиналу.