ВРЕДНИЈИ ОД ПЕТ ОЛИМПИЈСКИХ ЗЛАТА: Ђоковић проглашен за најбољег спортисту света

Француски лист Л'Екип прогласио је Новака Ђоковића за најбољег спортисту света у 2021. години.

ДОМИНИРАЈ И У НОВОЈ ГОДИНИ

ПОСТАЛО ЈЕ ЗВАНИЧНО: Ђоковић не игра у Аустралији

ЖИВЦИ МУ ПОПУЦАЛИ: Пер бесан због короне, искалио се на АТП организацију (ФОТО)

ОВО ЈЕ ЗНАК ДА ЋЕ НОЛЕ ИГРАТИ У МЕЛБУРНУ! Ђоковић први фаворит за освајање Аустралијан Опена

Први тенисер света је у години на измаку освојио три Грен слем титуле (Аустралијан опен, Ролан Гарос, Вимблдон), играо је и финале УС опена, где је пропустио шансу да дође до календарског грен слема и рекордне 21. титуле у каријери.

Ђоковић је проглашен за најбољег спортисту света испред америчког пливача Кејлеба Дресела, који је освојио пет златних медаља на Олимпијским играма у Токију, док је треће место у избору престижног француског листа припало Словенцу Тадеју Погачару, победнику Тур де Франса.

Најбоља спортисткиња света је атлетичарка са Јамајке Елејн Томпсон Ера, која је на Олимпијским играма у Токију освојила три златне медаље у спринтерским дисциплинама - 100 метара, 200 метара и штафета 4x100 метара.

Најновије вести о најбољем тенисеру света нађите на овом линку - НОВАК ЂОКОВИЋ.