ЗАПАМТИТЕ ТО ПРЕЗИМЕ: Кецмановић оставио одличан утисак на мастерсу у Мајамију, али поражен од Истомина

23.03.2018. 07:34
Miomir Kecmanović
Миомир Кецмановић / Извор: Профимедиа

Талентовани Србин добио прилику да игра на престижном турниру.

Српски тенисер Миомир Кецмановић поражен је на старту мастерса у Мајамију од Узбекистанца Дениса Истомина резултатом 7:5:64. Осамнаестогодишњи Србин оставио је, ипак, одличан утисак у дуелу са играчем који је прошле године елминисао Новака Ђоковића на Аустралијан опену.

АТП МАЈАМИ: Не помаже ни Ђоковић, Троицки елиминисан и у дублу (ВИДЕО)

АТП МАЈАМИ: Лајовић преокретом до другог кола, следи Аустралијанац (ФОТО)

Кецмановић је добио „специјалну позивиницу“ за турнир на Флориди, с обзиром на то да је полазник чувене тениске академије Ника Болитијерија и уопште није разочарао на најважнијем турниру у каријери у сениорској конкуренцији.

Србин, који је тренутно 179. играч на АТП листи, пружио је снажан отпор противнику, који је 85. тенисер света. Кецмановић је у првом сету имао брејк предности, водио је са 3:1, али је Узбекистанац узвратио и изједначио на 3:3. До 12. гема није било брејкова, мада је Кецмановић имао три шансе да одузме сервис ривалу у седмом гему.

Истомин је при резултату 6:5 начинио нови брејк и добио први сет са 7:5 после 50 минута борбе. У другом делу игре, Миомир је губио са 4:1, успео да изједначи на 4:4, али није имао снаге за преокрет, 6:4 за Истомина после укупно сат и 38 минута игре.

Кецмановић је у сваком случају и поред пораза оставио позитиван утисак у Мајамију.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.