fbpx
Skip to main content
baka

Albanku lekari u Prištini ostavili da umre, a onda su SRPSKI DOKTORI preuzeli stvar u svoje ruke - JAVNOST BRUJI

Foto: Profimedia/ilustracija
Rukišu M. (72), kojoj je trebala hitna operacija grudne aorte, doktori iz Prištine nisu primili na lečenje, već su je poslali u bolnicu u Gračanicu.

Uspešno je operisana u beogradskom Kliničkom centru i uskoro će kući.

Lekari Kliničkog centra Srbije spasili su život Albanki Rukiši M. (72) prošlog vikenda, nakon što su je doktori u Prištini otpisali zbog njenog teškog stanja!

BOLJE SPREČITI, NEGO LEČITI: Do 16 časova sve je BESPLATNO!

BOLJE SPREČITI, NEGO LEČITI: Do 16 časova sve je BESPLATNO!

DANAS SU MITROVSKE ZADUŠNICE: Plamenom sveće osvetlite mrtve, ali NEMOJTE DA ZABORAVITE običaje praznika!

DANAS SU MITROVSKE ZADUŠNICE: Plamenom sveće osvetlite mrtve, ali NEMOJTE DA ZABORAVITE običaje praznika!

PENZIONERI ako dobijete ovaj POZIV odmah zovite MUP! Nude preglede, pa upadaju u kuću!

PENZIONERI ako dobijete ovaj POZIV odmah zovite MUP! Nude preglede, pa upadaju u kuću!

Ova starica imala je oboljenje na grudnoj aorti, ali i problema sa glavnim krvnim sudom u desnoj ruci i hitno je morala da bude operisana. Pošto su lekari iz Prištine ocenili da je operacija visokorizična, da je pacijentkinja stara i da ne bi preživela operaciju, nisu želeli ni da pokušaju da je spasu, već su je samo "prosledili" kolegama u Gračanici. Odatle je hitno poslata za Beograd.

Tim srpskih lekara u Kliničkom centru uspešno je operisao pacijentkinju, koja se sada dobro oporavlja i uskoro će biti puštena kući.

Životno ugrožena

Kako se saznaje od izvora iz beogradskog Kliničkog centra, pacijentkinja je došla u kritičnom i veoma teškom zdravstvenom stanju, sa jakim bolovima u grudima.

Bolnica
Foto: Profimedia

- Rukiša M. (72), Albanka iz Prištine, prvo je prebačena u regionalni zdravstveni centar u Gračanici, ali zbog ozbiljne komplikacije sa srcem i krvnim sudovima bila joj je neophodna veća stručna pomoć i bolji uslovi za lečenje. Naši doktori se ni časa nisu dvoumili da priskoče u pomoć Albanki, koja je bila životno ugrožena, iako nisam siguran da bi tako postupili svi albanski lekari da je u pitanju pacijent srpske nacionalnosti. Pacijentkinja je hitno prebačena u Beograd, u Kliniku za vaskularnu i endovaskularnu hirurgiju - otkriva izvor i dodaje:

Vaskularci KCS zbrinjavaju najteže slučajeve

U Klinici za vaskularnu i endovaskularnu hirurgiju, koja je jedina ustanova u Srbiji koja hitne slučajeve iz oblasti vaskularne hirurgije zbrinjava bez prekida 24 sata, godišnje se uradi oko 600 procedura na grudnoj i trbušnoj aorti.

- Pored onih regularnih slučajeva, koji su zakazani i unapred pripremljeni za ovakve operacije, zbrinjavamo veoma efikasno i one hitne slučajeve koji su daleko teži, ali i kompikovaniji. Svakako, svi naši lekari su veoma stručni i posvećeni, a kao rezultat imamo uspešno oporavljene pacijente - kaže direktor ove klinike.

- Lekari u Beogradu odmah su je zbrinuli i smestili na odeljenje da bi je već sutradan operisali. Prilikom detaljnih pregleda i analiza, koji su joj veoma brzo urađeni, utvrđeno je oboljenje na grudnoj aorti, a uz to je imala i problema sa glavnim krvnim sudom u desnoj ruci, koji se sužavao, što je smanjivao protok krvi. Zato su lekari na čelu sa doktorima Lazarom Davidovićem i Igorom Končarom prvo morali da reše ovaj problem sa rukom i da joj ugrade bajpas, koji je omogućio cirkulaciju krvi u ruci. Potom su joj operisali grudnu aortu, tj. ugradili su joj stentgraf, kako bi se proširila sužena aorta. Operacija je trajala nekoliko sati, ali je završena bez ikakvih komplikacija. Pacijentkinja se dobro oporavlja i uskoro će biti otpuštena na kućni oporavak.

Najbolji stručnjaci

I direktor Klinike za vaskularnu hirurgiju profesor doktor Lazar Davidović kaže za da je pacijentkinja iz Prištine u lošem stanju stigla na njihovo odeljenje i da je moralo brzo da se reaguje.

- Morala je brzo da se podvrgne operaciji kako ne bi došlo do pucanja srčane aorte. Tim naših stručnjaka sa doktorom Končarom, anesteziolozi i medicinsko osoblje obavili smo jednu složenu proceduru na grudnoj aorti. Eto, sada posle manje od nedelju dana ona se oporavlja, čeka se njeno premeštanje u bolnicu u Prištinu, iz koje je došla - kaže prof. dr Davidović.

Svi čitaju svojoj deci ČUVENU BAJKU, a njena prava verzija je JEZIVA! Crvenkapa je zatekla DELOVE TELA, a onda...

Svi čitaju svojoj deci ČUVENU BAJKU, a njena prava verzija je JEZIVA! Crvenkapa je zatekla DELOVE TELA, a onda...

CRNE BROJKE OKUPIRALE SRBIJU: Godišnje od RAKA umre na hiljade ljudi, LEKARI APELUJU

CRNE BROJKE OKUPIRALE SRBIJU: Godišnje od RAKA umre na hiljade ljudi, LEKARI APELUJU

Srpska izreka koju svi koristimo, a niko ne zna njeno JEZIVO I TUŽNO POREKLO

Srpska izreka koju svi koristimo, a niko ne zna njeno JEZIVO I TUŽNO POREKLO

Srpski junaci protiv DUPLO VIŠE TURAKA u BITKI ZA PONOS: Zbog OVOG događaja cela Evropa brujala je o NAMA!

Srpski junaci protiv DUPLO VIŠE TURAKA u BITKI ZA PONOS: Zbog OVOG događaja cela Evropa brujala je o NAMA!

PONOS SRBIJE: Naše učenice ODUŠEVILE na Olimpijadi robotike u Dubaiju! (FOTO)

PONOS SRBIJE: Naše učenice ODUŠEVILE na Olimpijadi robotike u Dubaiju! (FOTO)

SD društvo

SD kosovo

SD info

SD izbori 2020

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD vojvodina

SD srpska istorija

SD beograd

Vremenska prognoza
Clear sky
27 Beograd