Skip to main content
Aleksandar Vučić

VUČIĆ SE OBRATIO GRAĐANIMA: Nećemo se uplašiti onih koji fašističkim metodama ruše državu

Foto: Printscreen/TV Prva
Predsednik je govorio o aktuelnim dešavanjima u zemlji

Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, gostovao je na TV Prva.

Vučić se obratio nakon napada lidera Dveri Boška Obradovića i njegovih pristalica na ministra zdravlja Zlatibora Lončara i narodne poslanike vladajuće većine ispred zdanja Narodne skupštine.

Vučić o Kosovu

- Zavereničke teorije da smo se nešto dogovorili sa Prištinom su besmislene. Da imamo nešto, podelio bih to sa svojim narodom. Nadao sam se da ćemo uspeti da postignemo nešto zarad budućnosti naša dva naroda, ali Albanci na Kosovu ratuju međusobno. Sve što govore o meni, govore zbog svojih unutrašnjih obračuna - kazao je Vučić. 

Vučić o izborima

- Neka me pobede, ako su bolji, ali ja sam siguran da će Srbija osuditi one koji se bave nasiljem, oni koji su poželeli smrt deci, samo zato što se prezivaju Vučić - kaže predsednik. 

Batinanje i nasilje nisu politika

- Ne želim ni da izgovaram imena onih o kojima mislim loše. Batinanje i nasilje nisu politika, kao što je rekla Gordana Čomić. Svi će oni izaći na izbore, u nekoj varijanti, možda na lokalne, možda i na parlamentarne. Nikada njima nisu bili važni uslovi. Širili su neistine i sramotili nas pred svetom - kaže Vučić.

Aleksandar Vučić
Foto: Printscreen/TV Prva

- Pozivam građane, da se suprostavimo nasilju, da čuvamo naše vrednosti i budućnost za našu decu. Da se razlikujemo samo tamo gde ćemo da dajemo veće subvencije. Govorim kao predsednik zemlje, nemojte da narušavate ugled zemlje.

Država će sačuvati svoj pravni poredak i svoje vrednosti.

- Posvetićemo se našem ekonomskom napretku. Država će postaviti granice. Nije to pitanje za mene dokle ću da trpim. Smatram da je potrebno dopustiti svima pravo na svoje mišljenje, ali društvo mora da osudi ovako nešto. Po prvi put je van Skupštine rulja prebila narodnog poslanika - kaže Vučić.

O incidentima ispred Narodne skupštine

- Samo jedno lice među 26 okupljenih je osuđeno na 13 godina robije zbog droge, jedno lice zbog nasilničkog ponašanja, jedno zbog bahate vožnje. To je kao da ste doveli iz zatvora robijaše ispred Skupštine, najgore je bilo ono lice koje je osuđeno zbog droge. Nećemo se uplašiti onih koji misle da će fašističkim metodama da urušavaju državu, država je jaka, sačuvaćemo pravni poredak, da ponovo posle dva meseca zatvaranja naše zemlje, da sada otvorimo zemlju, napravimo ekonomsku bum to je zadatak tome će se država posvetiti - rekao je Vučić.

Na pitanje zašto nije uhapšen Boško Obradović, Vučić kaže da narodni poslanik može biti uhapšen samo ako je uhvaćen prilikom izvršenja dela za koje je propisana kazna veća od 5 godina zatvora.

- Čak i da je pozvan na razgovor u policiju, sa tim čovekom nema šta da se priča. Ekstremisti pokušavaju da predstave naše društvo kao polarizovano, iako nemaju nikakvu podršku u narodu i svoju nemoć iskazuju kroz kroz nasilje. Nisu Bogom dani da budu na vlasti, pa da divljaju kad nisu na vlasti. Svaki pristojan građanin Srbije osetio je sramotu zbog onog što su uradili danas.

Vučić je naglasio i da politički partneri onih koji su tukli poslanike nisu osudili ovo nasilje.

- Danas je dan za sve najgore u našem društvu, mi nikoga ne diramo, krši se sve ono što lekari kažu, ali mi želimo poštovanjem na drugačije mišljenje, člaj i oni što su svedočeni fašisti dajemo pravo. Da primenjujemo silu rekli biste da primenjujemo silu - rekao je Vučić.

STIŽE ODGOVOR NA DIVLJANJE OPOZICIJE: Vučić se obraća tačno u 18 časova

STIŽE ODGOVOR NA DIVLJANJE OPOZICIJE: Vučić se obraća tačno u 18 časova

UDARALI GA, ŠUTIRALI I ISCEPALI MU SAKO: Isplivao video BRUTALNOG NAPADA na poslanika Rističevića

UDARALI GA, ŠUTIRALI I ISCEPALI MU SAKO: Isplivao video BRUTALNOG NAPADA na poslanika Rističevića

Napali su me SITI I OBESNI koji imaju SAMO JEDAN CILJ: Napadnuti poslanik Marjan Rističević o današnjem incidentu (VIDEO)

Napali su me SITI I OBESNI koji imaju SAMO JEDAN CILJ: Napadnuti poslanik Marjan Rističević o današnjem incidentu (VIDEO)

"Nećemo dozvoliti da se građanima dogodi ono što se desilo meni i Rističeviću": Oglasio se napadnuti ministar Lončar

"Nećemo dozvoliti da se građanima dogodi ono što se desilo meni i Rističeviću": Oglasio se napadnuti ministar Lončar

Gostovanje u "Ćirilici" će ostati upamćeno: VUČIĆ ZA KRAJ ŠOKIRAO MARIĆA I NASMEJAO CELU SRBIJU

Gostovanje u "Ćirilici" će ostati upamćeno: VUČIĆ ZA KRAJ ŠOKIRAO MARIĆA I NASMEJAO CELU SRBIJU

 

Vremenska prognoza
Clear sky
32 Beograd