fbpx
Skip to main content
Aleksandar Vučić

SEDNICA PREDSEDNIŠTVA SNS: Sudski dokazano da bubrezi mog brata nisu napali pendrek (VIDEO)

Foto: Tanjug/Tara Radovanović
Srpska napredna stranka održala je sednicu Predsedništva u sedištu SNS

Srpska napredna stranka održala je sednicu Predsedništva danas u sedištu SNS u Beogradu.

Sednica je održana u 11 sati.

PRIČAĆE O NAJVAŽNIJIM PITANJIMA ZA NAŠE DRUŠTVO: Vučić se danas obraća naciji

PRIČAĆE O NAJVAŽNIJIM PITANJIMA ZA NAŠE DRUŠTVO: Vučić se danas obraća naciji

SKORO 50 LJUDI SASLUŠANO, A TUŽILAŠTVO I DALJE ĆUTI! Nelegalno prisluškivanje Vučića još nije dobilo epilog

SKORO 50 LJUDI SASLUŠANO, A TUŽILAŠTVO I DALJE ĆUTI! Nelegalno prisluškivanje Vučića još nije dobilo epilog

Sastanak u 11 sati u Beogradu: Danas sednica Predsedništva SNS

Sastanak u 11 sati u Beogradu: Danas sednica Predsedništva SNS

 

 

Pitanja novinara

Veritas papiri.

- Sloboda medija je da rade šta hoće, nije važno dal je vlasnik Đilas ili neko drugi, mogu da objavljuju šta žele. Što se tiče novca još nisam čuo nijedan demant, neka građani razmisle, neću da govorim o političkim protivnicima. Ljudi vide koliko se miliona evra tu okreće, koje su ukrali od građana Srbije, a danas se to deli medijski i partiskim drugovima. Ogroman novac, zato je teško boriti se protiv takvih protivnika, ali ljudi u Srbiji to prepoznaju - rekao je Vučić.

Hoće li biti struje u Srbiji?

- Biće struje. Šta je dovelo do poremećaja cena? Uvođenja novih karbon taksi, nedostatak gasa zato što su Kinezi preusmerili sve na sebe, mnogi su izbacivali gas svim svojim privrednicima na početku korone po malim cenama. Gas je skočio na 450, 500, na hiljadu kubnih metara gasa. Mi smo se postarali da imamo gas. 1. oktobra smo pustili gas, završili smo kompresorsku stanicu, obnovili sve stanice na putu Horgoš-Beograd. Sve smo rupe rešili i sve probleme. Isporučujemo Mađarima, a mi sebi uzimamo procenat - rekao je Vučić. 

- Veoma je važno da privreda ne trpi. Mi za građane Srbije držimo najmanju cenu električne energije u Evropi. Imamo najveće plate u regionu, a najmanju cenu struje. Imali smo pametnu odluku što nismo ugasili naše rudnike. A najbolju cenu struje u Evropi ima Poljska. A mi pričamo sa Amerikancima da radimo Đerdap 3, da bi za 15 podigli proizvodnju električne energije. Struja je berzanska roba, moramo da obezbedimo veće količine struje, postupili smo pametno, nismo uništili naše resurse, nećemo uništiti Kolubaru i Kostolac. Albanija je uvela vanrednu situaciju, moraju da uvezu struju, mi nismo, mi smo u balansu, moramo da skladištimo struju kada je najeftinija, a da prodajemo kada je najskuplja. Hvala rudarima našim herojima, zahvaljujući njima danas imamo struju - rekao je Vučić.

Aleksandar Vučić
Aleksandar Vučić
Foto: Pink/Printscreen

- Kinezi kupuje struju iz svih zemalja, jer je Si pametan, uvozi iz Afrike, Tadžikistina... Što se domaćinstva tiče oni če imati i struju i gas, mogu slobodno da se kreću u majicama po stanu. Čak ne mora ni da poskupljuje cena gasa, mi smo super - rekao je Vučić.

Priština nastavlja sa svojim akcijama, uveli su nove mere, na tome neće stati, ostalo je još nedelju dana do izbora.

- Moja poruka Srbima da budu složni, da izađu na izbore u što većem broju, da političari budu uz narod. Mi nemamo izbora, moramo da opstanemo na svojim ognjištima. Misle da će naneti veliku ekonomsku štetu Srbiju, ali neće. Time samo govorite o sebi, govorite koliko vas boli to što se desilo na Jarinju. Ne mogu da stave tri grančice ispod kruzera. Oni su to već primenjivali, i nije im uspelo. Ne razumem ih što to rade - rekao je Vučić.

Šta je sa Nebojšom Stefanovićem?

- Razgovarao sam sa njim, u mom kabinetu. Što se tiče relacije Stefanović-Đukanović, neću da pričam o tome. Naša partija preuzima odgovornost u teškim situacijama, guramo zemlju kada je teško, zemlja mora da bude apsolutno nezavisna, vojno neutralna, a postoji neki ljudi koji drugačije misle u stranci. Postoje ljudi koji različito misle unutar stranke - rekao je Vučić.

Predsednik kaže da mnogo toga možemo da uradimo sa našim prijateljima u Ugandi, Burundiju, Kongu, Maroku, Alžiru, Egiptu.

- To su samo afričke zemlje. Mi možemo bezbroj stvari da uradimo. Dolaze nam predstavnici Indije. Planiramo i posetu predsednika Egipta El-Sisija - rekao je Vučić.

- Vulin mi je rekao da će pozvati neke policajce na poligraf, ja sam mu rekao da oni to neće prihvatiti i bio sam u pravu. Nezakonito su me prisluškivali 1.882 puta. Nikada nisam razgovarao ni sa Radojičićem ni sa Veselinovićem. Neko je želeo da mog brata potopuno nevinog ubaci u slučaj Koluvija. Sudski je dokazano da bubrezi mog brata nisu napali pendrek, nego da je bilo obrnuto. Na kraju smo ispitali da nisu bubrezi moga brata napali pendrek, već obrnuto. Sada je sudski dokazano da nije imao veze ni sa Koluvijom. Jednu po jednu laž morate da demantujete. Posao je na nadležnim organima da ga urade  - rekao je Vučić.

- Moramo brzo da izlazimo iz kovid režima, jer imamo hiljkade ljudi koji čekaju na ortopediji, ubrzavamo dolazak najvažnijih lekova, jedne pilule radi Fajzer, drugi je msd. Razmišljamo koliko toga da kupimo da bismo mogli ljudimo što pre da damo - rekao je Vučić.

Obraćanje Vučića

- Za 20 dana ćemo pomeriti skupštinu stranke, prvi razlog su korona brojevi, da ne ugrozimo zdravlje bilo koga, biće bolja situacija za pet nedelja. SNS će imati najveću ulogu u kreiranju budućnosti građana Srbije, tako da drugi razlog je taj što želimo da izađemo pred njih sa konkretnim planom. U narednom periodu imaćemo rođendan stranke i slavu - rekao je Vučić.

- 2/3 delegata je izabrano, imamo 4.000 delegata koji će odlučuvati o najvažnijim stranačkim funkcijama, imaćemo veliki skup, i on će značiti početak primene novog plana, novog programa u Areni, i to 13 ili 14. Predstoji na velika borba, borba za život, borba za gas, pokrenuli smo rezervu cenu gasa - rekao je Vučić.

- Naša probleme smo rešili, ali nas će pogađati evropsko i svetsko tržište i svako povećanje cene, ali potrudićemo se da ćemo imati toplu zimu, da ne bude isključenja kao što će biti u drugim zemljama. Obezbedili smo besplatno deo količine lekova. Žurimo da bismo spasili živote ljudi, ovo nema tri zemlje u svetu, imamo 500 doza, košta oko 5.000 dolara - rekao je Vučić.

Gotova sednica

Oko 12.00 časova završila se sednica Predsedništva u sedištu SNS.

Počela sednica

U 11.00 časova počela sednica Predsedništva u sedištu SNS.

Vučić stigao na sednicu Predsedništva stranke

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je na sednicu Predsedništva stranke.

Aleksandar Vučić
Aleksandar Vučić
Foto: Tanjug/Tara Radovanović

Vučić će se nakon sednice obratiti javnosti.

Vučić će pričati o aktuelnim temama i najvažnijim pitanjima za naše društvo.

Na sednicu stigla i premijerka Srbije

U sedište stranke stigli su ministar finansija i član predsedništva Siniša Mali, kao i premijerka Ana Brnabić.

Mirović i Vesić stigli na sednicu

U sedište SNS na Novom Beogradu stigli su Igor Mirović i ministar zdravlja i član Predsedništva SNS Zlatibor Lončar.

Zlatibor Lončar
Zlatibor Lončar
Foto: Tanjug/Tara Radovanović
Funkcioneri stižu u sedište stranke

Među prvima su stigli Jorgovanka Tabaković, Irena Vujović, Zoran Đorđević, Boško Ničić i Goran Vesić.

Goran Vesić
Goran Vesić
Foto: Tanjug/Tara Radovanović

Stigao je i podpredsednik Glavnog odbora SNS Aleksandar Šapić.

U sedište SNS stigli su i Maja Gojković, Zorana Mihajlović i Jadranka Joksimović.

Izborna skupština naprednjaka planirana je u periodu od 21. i 24. oktobra

Podsećamo, kako je ranije rekao potpredsednik stranke Miloš Vučević, Predsedništvo SNS zaduženo je da tehnički pripremi i sprovede sve radnje u periodu do održavanja kongresa.

Istakao je da želi da pokažu demokratiju SNS-a u punom sistemu.

Izborna skupština naprednjaka planirana je u periodu od 21. i 24. oktobra, rekao je nakon sednice Glavnog odbora potpredsednik stranke Miloš Vučević.

 

Vremenska prognoza
Clear sky
18 Beograd