26.10.2015. 22:56 23:06
Košarkaš Crvene zvezde Marko Simonović
Košarkaš Crvene zvezde Marko Simonović / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili u Valjevu u sedmom kolu regionalnog takmičenja.

Namučila se Crvena zvezda u Valjevu, ali je posle rovovske bitke uspela da savlada Metalac rezultatom 68:62. Crveno-beli su zabeležili petu pobedu u sedam rundi ABA lige i tako došli na deobu druge pozicije sa Mega Leksom (skor 5-2).

Metalac je pružio žestok otpor favoritu. Domaćin je već na startu pokazao zube, poveo sa 12:2, a tek dvocifreni zaostatak probudio je goste, prvenstveno Gala Mekela. Uspela je Zvezda da se oporavi od početnog šoka zahvaljujući dobroj odbrani, ali je u napadu mnogo toga škripalo, pogotovo kada je u pitanju, za sada nesuđeni košgeter, Rajan Tompson.

Crveno-beli su uspeli da prelome meč u trećoj četvrtini, kada je Marko Simonović pogodio tri trojke. Početkom poslednje deonice crveno-beli su stekli i plus 11 posle poena Maika Cirbesa (44:55), ali ni tu nije bio kraj.

Preedvođen odličnim Đorđem Majstorovićem, koji je ubacio skoro polovinu poena svog tima (28), Metalac je u nekoliko situacija opasno pretio. Ušla je Zvezda u problem posle isključenja Branka Lazića, koji je dobio dve tehničke greške za samo minut, Valjevci su prišli na samo minus tri (56:59 u 34. minutu), ali su gosti na suvi kvalitet priveli utakmicu kraju i slavili sa 68:62.

Zanimljivo, poslednje pojačanje Crvene zvezde Kvinsi Miler dobio je šansu da debituje, ali tek tri sekunde pre kraja meča!

Metalac - Crvena zvezda 62:68 (14:16, 17:19, 13:16, 18:17)

DVORANA: Hala sportova u Valjevu.

GLEDALACA: 1.500.

SUDIJE: Jovčić, Vojinović, Obrknežević.

METALAC: Kočović 1, Malešević 7, Čampara, Kutlešić 4, Janković 7, Majstorović 28 (4sk), Pilčević, Jošilo 4, Rakićević 8 (7as), Đukanović, Bakić 3, Gabrić.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Tompson 5 (2/8 iz igre), Mekel 15, Lazić, Simanić 6, Tejić 4, Simonović 11 (9sk), Nastić, Gudurić 7, Jović 10, Miler, Cirbes 10 (6sk).