26.10.2015. 22:56 23:06
Košarkaš Crvene zvezde Marko Simonović
Кошаркаш Црвене звезде Марко Симоновић / Извор: МН Press

Црвено-бели славили у Ваљеву у седмом колу регионалног такмичења.

Намучила се Црвена звезда у Ваљеву, али је после рововске битке успела да савлада Металац резултатом 68:62. Црвено-бели су забележили пету победу у седам рунди АБА лиге и тако дошли на деобу друге позиције са Мега Лексом (скор 5-2).

Металац је пружио жесток отпор фавориту. Домаћин је већ на старту показао зубе, повео са 12:2, а тек двоцифрени заостатак пробудио је госте, првенствено Гала Мекела. Успела је Звезда да се опорави од почетног шока захваљујући доброј одбрани, али је у нападу много тога шкрипало, поготово када је у питању, за сада несуђени кошгетер, Рајан Томпсон.

Црвено-бели су успели да преломе меч у трећој четвртини, када је Марко Симоновић погодио три тројке. Почетком последње деонице црвено-бели су стекли и плус 11 после поена Маика Цирбеса (44:55), али ни ту није био крај.

Преедвођен одличним Ђорђем Мајсторовићем, који је убацио скоро половину поена свог тима (28), Металац је у неколико ситуација опасно претио. Ушла је Звезда у проблем после искључења Бранка Лазића, који је добио две техничке грешке за само минут, Ваљевци су пришли на само минус три (56:59 у 34. минуту), али су гости на суви квалитет привели утакмицу крају и славили са 68:62.

Занимљиво, последње појачање Црвене звезде Квинси Милер добио је шансу да дебитује, али тек три секунде пре краја меча!

Металац - Црвена звезда 62:68 (14:16, 17:19, 13:16, 18:17)

ДВОРАНА: Хала спортова у Ваљеву.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.500.

СУДИЈЕ: Јовчић, Војиновић, Обркнежевић.

МЕТАЛАЦ: Кочовић 1, Малешевић 7, Чампара, Кутлешић 4, Јанковић 7, Мајсторовић 28 (4ск), Пилчевић, Јошило 4, Ракићевић 8 (7ас), Ђукановић, Бакић 3, Габрић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић, Томпсон 5 (2/8 из игре), Мекел 15, Лазић, Симанић 6, Тејић 4, Симоновић 11 (9ск), Настић, Гудурић 7, Јовић 10, Милер, Цирбес 10 (6ск).