ABA: Filmski preokret Metalca za jadransku istoriju

01.11.2014. 21:32
Košarkaš Metalca Dušan Kutlešić
Košarkaš Metalca Dušan Kutlešić / Izvor: MN Press

Valjevci slavili u Ljubljani za prvu pobedu u regionalnom takmičenju.

Dvadeset i pet minuta Metalac je bio u podređenom položaju na gostovanju u Ljubljani u šestom kolu ABA lige, a onda je usledio filmski preokret Valjevaca, koji im je doneo prvi trijumf u regionalnom takmičenju. Srpski tim je savladao Olimpiju rezultatom 70:69 (16:26, 16:20, 20:15, 18:8) i konačno prekinuo post na Jadranu.

Domaćin je imao i 18 poena prednosti, ali je tim Vladimira Đokića uspeo da se vrati u meč odličnom odbranom. U poslednjih 10 minuta nezadrživ je bio Dušan Kutlešić i posle njegovog šestog vezanog poena, Metalac je poveo 66:64 u 37. minutu.

U neizvesnoj završnici pobedničke poene postigao je Nikola Jevtović. Tri igrača Metalca postigli su po 11 poena – Dušan Kutlešić, Đorđe Majstorović i Nemanja Todorović. Najefikasniji u timu Olimpije bio je Mirza Begić sa 16 poena.