АБА: Филмски преокрет Металца за јадранску историју

01.11.2014. 21:32
Košarkaš Metalca Dušan Kutlešić
Кошаркаш Металца Душан Кутлешић / Извор: МН Press

Ваљевци славили у Љубљани за прву победу у регионалном такмичењу.

Двадесет и пет минута Металац је био у подређеном положају на гостовању у Љубљани у шестом колу АБА лиге, а онда је уследио филмски преокрет Ваљеваца, који им је донео први тријумф у регионалном такмичењу. Српски тим је савладао Олимпију резултатом 70:69 (16:26, 16:20, 20:15, 18:8) и коначно прекинуо пост на Јадрану.

Домаћин је имао и 18 поена предности, али је тим Владимира Ђокића успео да се врати у меч одличном одбраном. У последњих 10 минута незадржив је био Душан Кутлешић и после његовог шестог везаног поена, Металац је повео 66:64 у 37. минуту.

У неизвесној завршници победничке поене постигао је Никола Јевтовић. Три играча Металца постигли су по 11 поена – Душан Кутлешић, Ђорђе Мајсторовић и Немања Тодоровић. Најефикаснији у тиму Олимпије био је Мирза Бегић са 16 поена.