ABA LIGA: Mega preokret Mege, Partizan opet tone!

19.12.2015. 20:41
Detalj s utakmice Partizan - Mega Leks
Detalj s utakmice Partizan - Mega Leks / Izvor: MN Press

Košarkaši Mege za pet minuta dali 31 poen preokrenuvši minus od 18 u plus! Crno-beli poraženi 78:85.

Košarkaši Partizana su u srpskom derbiju u 15. kolu ABA lige pokazali kako se igra, ali i kako se ne igra. Istina, "prazan hod" Mege je takođe za osudu od strane Dejana Milojevića. Međutim, kada protiv Mege voditi i 18 razlike niste sigurni  u pobedu. To su crno-beli osetili i dugo će ih boleti poraz od 78:85 (21:18, 21:11, 18:28, 18:28)!

PARTIZAN – MEGA LEKS 78:85
PARTIZAN:
Cvetković 2, P. Aranitović 11 (3/9 za tri), Džons 21 (8/12 za dva, 15sk), Murić 3 (1/7 iz igre), Marinković 11 (1/9 za tri), Vitkovac 1, Đumić 5, Magdevski, Milutinović 9, Vrabac 2, Vilson 13 (4/8 za dva), Anđušić.
MEGA LEKS:
Simić, A. Aranitović 15, Đoković, Jaramaz 13 (7sk), Veljković 7 (6sk, 9min), Ivanović 12 (5sk, 9as), Pavlović, Luvavu 8 (2/7 za dva, 4sk, 4as), Kaba 2, Simeunović 3, Nikolić 19 (4/8 za dva, 3/6 za tri, 5sk), Janković 6.

Derbi je Mega bolje počela, pre svega preciznije, ali od 10:4 u petom minutu, za momke Dejana Milojevića nastaje pakao. Pakao koji je trajao do, recimo, 27 minuta i minusa od 37:55! Partizan je, pre svega, sjajnim Kevinom Džonsom, a zatim i Andrejom Milutinovićem, uz agresivnu igru u oba pravca, mleo protivnika. Mleo i kada se očekivalo da se sačeka kraj i rezultat Mega je krenula. Krenula i agresivnim presingom, kao i protiv Zvezde pre sedam dana, maltretirala crno-bele. Presing je urodio plodom te su gosti u pet minuta, serijom 31:8, prestigli minus od 18 poena! Prestigli i poveli 68:63.

No, od tog 32. minuta igralo se koš za koš, a malo manje od 5.000 gledalaca imalo je priliku da vidi čudnu, ali, ruku na srce, interesantnu utakmicu. U poslednjoj deonici istakli su se Vilson i Jaramaz, ali i braća Aranitović. Nikolić je s 19 poena bio najefikasniji u redovima pobednika, dok je Džons s 21 bio najefikasniji na parketu.