АБА ЛИГА: Мега преокрет Меге, Партизан опет тоне!

19.12.2015. 20:41
Detalj s utakmice Partizan - Mega Leks
Детаљ с утакмице Партизан - Мега Лекс / Извор: МН Press

Кошаркаши Меге за пет минута дали 31 поен преокренувши минус од 18 у плус! Црно-бели поражени 78:85.

Кошаркаши Партизана су у српском дербију у 15. колу АБА лиге показали како се игра, али и како се не игра. Истина, "празан ход" Меге је такође за осуду од стране Дејана Милојевића. Међутим, када против Меге водити и 18 разлике нисте сигурни  у победу. То су црно-бели осетили и дуго ће их болети пораз од 78:85 (21:18, 21:11, 18:28, 18:28)!

ПАРТИЗАН – МЕГА ЛЕКС 78:85
ПАРТИЗАН:
Цветковић 2, П. Аранитовић 11 (3/9 за три), Џонс 21 (8/12 за два, 15ск), Мурић 3 (1/7 из игре), Маринковић 11 (1/9 за три), Витковац 1, Ђумић 5, Магдевски, Милутиновић 9, Врабац 2, Вилсон 13 (4/8 за два), Анђушић.
МЕГА ЛЕКС:
Симић, А. Аранитовић 15, Ђоковић, Јарамаз 13 (7ск), Вељковић 7 (6ск, 9мин), Ивановић 12 (5ск, 9ас), Павловић, Луваву 8 (2/7 за два, 4ск, 4ас), Каба 2, Симеуновић 3, Николић 19 (4/8 за два, 3/6 за три, 5ск), Јанковић 6.

Дерби је Мега боље почела, пре свега прецизније, али од 10:4 у петом минуту, за момке Дејана Милојевића настаје пакао. Пакао који је трајао до, рецимо, 27 минута и минуса од 37:55! Партизан је, пре свега, сјајним Кевином Џонсом, а затим и Андрејом Милутиновићем, уз агресивну игру у оба правца, млео противника. Млео и када се очекивало да се сачека крај и резултат Мега је кренула. Кренула и агресивним пресингом, као и против Звезде пре седам дана, малтретирала црно-беле. Пресинг је уродио плодом те су гости у пет минута, серијом 31:8, престигли минус од 18 поена! Престигли и повели 68:63.

Но, од тог 32. минута играло се кош за кош, а мало мање од 5.000 гледалаца имало је прилику да види чудну, али, руку на срце, интересантну утакмицу. У последњој деоници истакли су се Вилсон и Јарамаз, али и браћа Аранитовић. Николић је с 19 поена био најефикаснији у редовима победника, док је Џонс с 21 био најефикаснији на паркету.