ABA: Dženkins proradio, Zvezda "pregazila" Solnok

09.11.2014. 15:43
Čarls Dženkins
Čarls Dženkins / Izvor: Foto: abaliga.com

Košarkaši Crvene zvezde jedina su neporažena ekipa u jadranskom karavanu. Posle pobede u Mađarskoj od ..:.. crveno-beli imaju sedam pobeda.

Košarkaši Crvene zvezde stigoše u Solnok, grad 357 kilometara udaljen od srpske prestonice. Stigoše umorni. Umorni od puta, koji nije prošao kako je planirano, ali i od poraza od Olimpijakosa u 4. kolu Evrolige. Opet, nije im smetalo da od samog starta nametnu ritam koji Mađari nisu uspeli da isprate. Posle sedam kola Zvezda je i dalje jedina neporažena ekipa u jadranskom karavanu dok je Solnok poražen sa 24 poena razlike - 89:65 (27:26, 22:16, 28:5, 12:18).

Izabranicima Dejana Radonjića bilo je dovoljno samo pet minuta da u jakom ritmu slomiju protivnika. Slično kao i u duelu s podgoričkom ekipom, u prethodnom kolu, Zvezda je u trećoj trećinu "ubila" u pojam Solnok, dok je Dženkins pokazao znake "buđenja". Za samo četiri-pet minuta on je ubacio 12 od ukupno 17 poena. Uz odličnu asistenciju Nemanje Dangubića Zvezda je tu deonicu dobila sa 28:5.

Luka Mitrović u meču protiv Solnoka
Luka Mitrović u meču protiv Solnoka / Izvor: Foto: abaliga.com

Pobeda nije bila upitna od prvog sekunda iako je Solnok uspeo, pre svega iskoristivši greške Beograđana, da se u dva navrata približi rezultatskom egalu. Međutim, Radonjić je napao sa svim raspoloživim snagama, gde su, zahvaljujući razlici, ozbiljnu minutažu upisali Rebić i Tejić. Zvezda je posle pola sata imala +30 - 77:47, ali je "stala" u poslednjoj deonici.

Sa 17 poena (4/6 za dva, 2/2 za tri, 3/3 za jedan) za 17 minuta Dženkins je bio najefikasniji igrač Zvezde. Vilijams je igrao „samo“ 15 minuta – 12 poena (3/3 za tri, 3as), dok je isti broj poena dao i Dangubić (3/4 za dva, 2/2 za tri).

U redovima domaćih Vojvoda je ubacio 14, a nekadašnji Zvezdaš Strahinja Milošević 13.

Jaka Blažič
Jaka Blažič / Izvor: Foto: abaliga.com (Szolnoki Olaj/Bugány János)

4. ČETVRTINA

Kako je u Solnoku sve bilo završeno u pola sata posao je ipak morao do kraja da se završi. Radonjić je na klupu "zakucao" momke koji su do sada najviše bili "trošeni" tako da su prednost očuvali "drugopozivci". Valja spomenuti i podatak da su se svi crveno-beli upisali u listu strelaca. Zvezda je sa 89:65 pobedila Solnok i sada ih čeka pet sati puta za Beograd, pa onda priprema i put u špansku Vitoriju, na duel 5. kola Evrolige s Laboral Kućom.

3. ČETVRTINA

Pitanje pobednika Zvezda je rešila na startu treće deonice. Solnok je za pet minuta dao samo tri poena, a za celu deonicu ..! Zvezda, pre svih Čarls Dženkins, "ubiše" domaćine agresivnošću, ali i preciznim šutem. Dženkins je konačno proradio... Za pet minuta je ubacio 12 poena (ukupno 17). Deonica skoro bez greške završena je rezultatom 28:5!

Detalj s utakmice Solnok - Crvena zvezda
Detalj s utakmice Solnok - Crvena zvezda / Izvor: Foto: abaliga.com (Szolnoki Olaj/Bugány János)

2. ČETVRTINA

Sedam poena Solnoka za manje od 50 sekundi nije ništa poremetilo u igri Zvezde. Odmah na startu druge deonice Jaka Blažić je iskoristio "end 1", ali je sve "na svoje" dovela prva petorka sa Vilijamsom i Marjanovićem na čelu. Amerikanac (3/3 za tri, 2/2 za jedan) je dao dve trojke u tri napada, dok Luka i Bobi deluju sve uigraniji.

U 16. minutu bilo je 44:34 za Beograđane... Opet, duel sa Solnokom predstavlja priliku da Radonjić izmeša malo petorku kako bi nosioce igre odmorio za četvrtak i evroligaški okršaj s Laboral Kućom.

U prvih 20 minuta Zvezda je šutirala 11/18 za dva, 6/8 za tri i 9/11 za jedan. Vilijams je dao 12, Luka osam, a Nemanja Dangubić sedam. Usput, Radonjić je na parket uvodio sve osim Rebića.

1. ČETVRTINA

Zvezda je od prvog sekunda pokazala publici da ništa osim pobede u Solnoku nije opcija. Brza tranzicija i solidan šut rezultirao je lakim vođstvom crveno-belih. Već u drugom minutu bilo je 8:0 za Zvezdu. Prednost je, manje-više, veći deo prve deonice bila u sličnoj prednosti, ali je pad koncentracije u poslednjem minutu domaćina vratio u meč.

Dve izgubljene lopte i par promašenih šuteva Solnok je kaznio, pa je u poslednjoj sekundi Vojvoda (9 poena) smanjio na 26:27. Luka Mitrović je dao osam (4/4 za dva) u prvoj četvrtini.