АБА: Џенкинс прорадио, Звезда "прегазила" Солнок

09.11.2014. 15:43
Čarls Dženkins
Чарлс Џенкинс / Извор: Фото: abaliga.com

Кошаркаши Црвене звезде једина су непоражена екипа у јадранском каравану. После победе у Мађарској од ..:.. црвено-бели имају седам победа.

Кошаркаши Црвене звезде стигоше у Солнок, град 357 километара удаљен од српске престонице. Стигоше уморни. Уморни од пута, који није прошао како је планирано, али и од пораза од Олимпијакоса у 4. колу Евролиге. Опет, није им сметало да од самог старта наметну ритам који Мађари нису успели да испрате. После седам кола Звезда је и даље једина непоражена екипа у јадранском каравану док је Солнок поражен са 24 поена разлике - 89:65 (27:26, 22:16, 28:5, 12:18).

Изабраницима Дејана Радоњића било је довољно само пет минута да у јаком ритму сломију противника. Слично као и у дуелу с подгоричком екипом, у претходном колу, Звезда је у трећој трећину "убила" у појам Солнок, док је Џенкинс показао знаке "буђења". За само четири-пет минута он је убацио 12 од укупно 17 поена. Уз одличну асистенцију Немање Дангубића Звезда је ту деоницу добила са 28:5.

Luka Mitrović u meču protiv Solnoka
Лука Митровић у мечу против Солнока / Извор: Фото: abaliga.com

Победа није била упитна од првог секунда иако је Солнок успео, пре свега искористивши грешке Београђана, да се у два наврата приближи резултатском егалу. Међутим, Радоњић је напао са свим расположивим снагама, где су, захваљујући разлици, озбиљну минутажу уписали Ребић и Тејић. Звезда је после пола сата имала 30 - 77:47, али је "стала" у последњој деоници.

Са 17 поена (4/6 за два, 2/2 за три, 3/3 за један) за 17 минута Џенкинс је био најефикаснији играч Звезде. Вилијамс је играо „само“ 15 минута – 12 поена (3/3 за три, 3ас), док је исти број поена дао и Дангубић (3/4 за два, 2/2 за три).

У редовима домаћих Војвода је убацио 14, а некадашњи Звездаш Страхиња Милошевић 13.

Jaka Blažič
Јака Блажич / Извор: Фото: abaliga.com (Сзолноки Olaj/Bugány Јáнос)

4. ЧЕТВРТИНА

Како је у Солноку све било завршено у пола сата посао је ипак морао до краја да се заврши. Радоњић је на клупу "закуцао" момке који су до сада највише били "трошени" тако да су предност очували "другопозивци". Ваља споменути и податак да су се сви црвено-бели уписали у листу стрелаца. Звезда је са 89:65 победила Солнок и сада их чека пет сати пута за Београд, па онда припрема и пут у шпанску Виторију, на дуел 5. кола Евролиге с Лаборал Кућом.

3. ЧЕТВРТИНА

Питање победника Звезда је решила на старту треће деонице. Солнок је за пет минута дао само три поена, а за целу деоницу ..! Звезда, пре свих Чарлс Џенкинс, "убише" домаћине агресивношћу, али и прецизним шутем. Џенкинс је коначно прорадио... За пет минута је убацио 12 поена (укупно 17). Деоница скоро без грешке завршена је резултатом 28:5!

Detalj s utakmice Solnok - Crvena zvezda
Детаљ с утакмице Солнок - Црвена звезда / Извор: Фото: abaliga.com (Сзолноки Olaj/Bugány Јáнос)

2. ЧЕТВРТИНА

Седам поена Солнока за мање од 50 секунди није ништа пореметило у игри Звезде. Одмах на старту друге деонице Јака Блажић је искористио "енд 1", али је све "на своје" довела прва петорка са Вилијамсом и Марјановићем на челу. Американац (3/3 за три, 2/2 за један) је дао две тројке у три напада, док Лука и Боби делују све уигранији.

У 16. минуту било је 44:34 за Београђане... Опет, дуел са Солноком представља прилику да Радоњић измеша мало петорку како би носиоце игре одморио за четвртак и евролигашки окршај с Лаборал Кућом.

У првих 20 минута Звезда је шутирала 11/18 за два, 6/8 за три и 9/11 за један. Вилијамс је дао 12, Лука осам, а Немања Дангубић седам. Успут, Радоњић је на паркет уводио све осим Ребића.

1. ЧЕТВРТИНА

Звезда је од првог секунда показала публици да ништа осим победе у Солноку није опција. Брза транзиција и солидан шут резултирао је лаким вођством црвено-белих. Већ у другом минуту било је 8:0 за Звезду. Предност је, мање-више, већи део прве деонице била у сличној предности, али је пад концентрације у последњем минуту домаћина вратио у меч.

Две изгубљене лопте и пар промашених шутева Солнок је казнио, па је у последњој секунди Војвода (9 поена) смањио на 26:27. Лука Митровић је дао осам (4/4 за два) у првој четвртини.