ASOVI ZA DECU: Fudbalski majstori bili na terenu, ali je publika zakazala (FOTO)

24.05.2016. 22:10
Predrag Mijatović
Predrag Mijatović / Izvor: MN Press

Humanitarna utakmica odigrana na stadionu Partizana u Humskoj.

Odigrana je i humanitarna fudbalska utakmica "Asovi za decu", čiji je cilj bio prikupljanje sredstava za izgradnju kliničkog odeljenja u Nišu za decu obolelu od raka. Iako je rezultat bio u drugom planu, ekipa Radomira Antića pobedila je tim Bore Milutinovića, sa 5:4. Inače, prema poslednjim informacijama prikupljeno je oko 50 hiljada evra, ali je na stadionu bilo samo oko 7.000 gledalaca, iako su na terenu bili asovi kao što su Dejan Stanković, Predrag Mijatović, Mateja Kežman, Milan Jovanović, Nikola Žigić...

FUDBALSKI SPEKTAKL NA STADIONU PARTIZANA U 20H: Večeras svi na utakmicu života! (VIDEO)

Radomir Antić
Radomir Antić / Izvor: MN Press

Antićeva ekipa (kapiten Dejan Stanković) je igrala u plavim, a Milutinovićeva (kapiten Predrag Mijatović)u sivim. Već u desetom minutu bilo je 3:0 za "plave". Prvo je Nikola Žigić, u 6. minutu postigao gol posle dodavanja Gojka Kačara, da bi samo dva minuta kasnije Danko Lazović prebacio golmana, posle pasa Milana Jovanovića. U 10. minutu, kapiten Dejan Stanković je sa 20-ak metara pogodio mrežu, a gol pogledajte OVDE. Ubrzo je bilo i 3:1, a autogol je postigao Gordan Petrić.

U nastavku meča viđena su dva penala. Prvo je Damir Čakar savladao Bobana Bajkovića za 3:2, da bi na drugoj strani "pridruženi" član ekipe, jedan od dečaka povećao na 4:2. Ubrzo su "sivi" uzvratili i smanjili na 4:3. Na 5:3 povećao je Danko Lazović. Posle prodora je loptu poslao pod prečku. Za konačan rezultat.

Dejan Stanković
Dejan Stanković / Izvor: MN Press

DA LI ĆE SE NAVIJAČI RAZOČARATI? Ljubimac Delija priznao da je daleko od Zvezde! (FOTO)

Jovana Lepojević
Jovana Lepojević / Izvor: MN Press

Zvezdom večeri se može nazvati i Jovana Lepojević, mlada golmanka Crvene zvezde koja je pobedila rak.

Posle meča, sa novinarima je ragovarao i legendarni Predrag Mijatović.

- Prezadovoljan sam. Bilo je dosta ljudi, što je za mene iznenađenje. Nadam se da je akcija uspela i da je skupljeno dosta novca za decu kojoj je to potrebno. Odazivaćemo se uvek u sličnim akcijama - kazao je Mijatović.

Ulaznice za ovaj meč prodavale su se po ceni od 300 dinara za sever i jug, 500 dinara zapad i istok, dok su porodične ulaznice (tri) koštale 1.000 dinara. Meč je realizovan u organizaciji Jovana Simića, EXIT fondacije, Nacionalnog udruženja roditelja dece obolele od raka (NURDOR), FK Partizan i podrške FK Crvena zvezda.

Moglo se pomoći i na drugi način: SMS-om na broj 1150, sa tekstom #AsoviZaDecu.