АСОВИ ЗА ДЕЦУ: Фудбалски мајстори били на терену, али је публика заказала (ФОТО)

24.05.2016. 22:10
Predrag Mijatović
Предраг Мијатовић / Извор: МН Press

Хуманитарна утакмица одиграна на стадиону Партизана у Хумској.

Одиграна је и хуманитарна фудбалска утакмица "Асови за децу", чији је циљ био прикупљање средстава за изградњу клиничког одељења у Нишу за децу оболелу од рака. Иако је резултат био у другом плану, екипа Радомира Антића победила је тим Боре Милутиновића, са 5:4. Иначе, према последњим информацијама прикупљено је око 50 хиљада евра, али је на стадиону било само око 7.000 гледалаца, иако су на терену били асови као што су Дејан Станковић, Предраг Мијатовић, Матеја Кежман, Милан Јовановић, Никола Жигић...

ФУДБАЛСКИ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНУ ПАРТИЗАНА У 20Х: Вечерас сви на утакмицу живота! (ВИДЕО)

Radomir Antić
Радомир Антић / Извор: МН Press

Антићева екипа (капитен Дејан Станковић) је играла у плавим, а Милутиновићева (капитен Предраг Мијатовић)у сивим. Већ у десетом минуту било је 3:0 за "плаве". Прво је Никола Жигић, у 6. минуту постигао гол после додавања Гојка Качара, да би само два минута касније Данко Лазовић пребацио голмана, после паса Милана Јовановића. У 10. минуту, капитен Дејан Станковић је са 20-ак метара погодио мрежу, а гол погледајте ОВДЕ. Убрзо је било и 3:1, а аутогол је постигао Гордан Петрић.

У наставку меча виђена су два пенала. Прво је Дамир Чакар савладао Бобана Бајковића за 3:2, да би на другој страни "придружени" члан екипе, један од дечака повећао на 4:2. Убрзо су "сиви" узвратили и смањили на 4:3. На 5:3 повећао је Данко Лазовић. После продора је лопту послао под пречку. За коначан резултат.

Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: МН Press

ДА ЛИ ЋЕ СЕ НАВИЈАЧИ РАЗОЧАРАТИ? Љубимац Делија признао да је далеко од Звезде! (ФОТО)

Jovana Lepojević
Јована Лепојевић / Извор: МН Press

Звездом вечери се може назвати и Јована Лепојевић, млада голманка Црвене звезде која је победила рак.

После меча, са новинарима је раговарао и легендарни Предраг Мијатовић.

- Презадовољан сам. Било је доста људи, што је за мене изненађење. Надам се да је акција успела и да је скупљено доста новца за децу којој је то потребно. Одазиваћемо се увек у сличним акцијама - казао је Мијатовић.

Улазнице за овај меч продавале су се по цени од 300 динара за север и југ, 500 динара запад и исток, док су породичне улазнице (три) коштале 1.000 динара. Меч је реализован у организацији Јована Симића, EXIT фондације, Националног удружења родитеља деце оболеле од рака (НУРДОР), ФК Партизан и подршке ФК Црвена звезда.

Могло се помоћи и на други начин: СМС-ом на број 1150, са текстом #AsoviZaDecu.