JSL: Šaponjić probio "bunker" Jagodine, titula sve bliža Humskoj (VIDEO)

I.Lakić
Ivan Šaponjić na meču protiv Jagodine
Ivan Šaponjić na meču protiv Jagodine / Izvor: MN Press

Crno-beli minimalcem savladali "ćurane".

U okviru 25. kola Superlige, Partizan je u Humskoj savladao Jagodinu sa 1:0. Ovom pobedom crno-beli su se revanširali "ćuranima" koji su jesenas istim rezultatom slavili na domaćem terenu. Gol odluke postigao je mladi napadač Ivan Šaponjić.

Crno-beli su protiv "ćurana" upisali treći trijumf za nešto više od mesec dana pošto su upravo ekipu Sime Krunića eliminisali u polufinalu Kupa.

S obzirom na to da je Partizan zbog pozicije na tabeli važio za favorita na ovom meču, ekipa Jagodine utakmicu je počela „bunkerom“ sa čak pet igrača u odbrani. „Ćurani“ su domaćinima prepustili teren, a svoju šansu tražili su iz kontri. Igrao se 13. minut kada je Marković pokušao sa dvadesetak metara ali je Perić uz malo muke uspeo da stigne do lopte. Desetak minuta kasnije, gužva pred golom „ćurana“. Živković je ubacio loptu, Brašanac je dva puta pokušao iz gužve ali je odbrana gostiju dobro reagovala. Potom je pokušao i Babović a posle tog udarca crno-beli su tražili jedanaesterac ali je sudija Đokić pokazao da se igra nastavi.

Već u sledećem napadu, gosti su zapretili preko Savkovića čiji je šut sa dvadesetak metara sjajnom intervencijom zaustavio Živković. U 28. Minutu crno-beli su probili „bunker“ gostiju i poveli. Živković je sa leve strane izveo korner, a lopta se posle šuta Brašanca odbila o prečku i pala na nogu Šaponjiću kome nije bilo teško da je smesti u mrežu. Bez obzira na to što imaju rezultatski zaostatak „ćurani“ i dalje stoje blizu svog gola. Igrao se 42. minut kada su dupli pas ramenili Šaponjić i Živkovića, koji ulazi u šesnaesterac i iskosa vrća loptu u sredinu ali tamo nije bilo nikoga.

Proslava gola Ivana Šaponjića
Proslava gola Ivana Šaponjića / Izvor: MN Press

Ni u nastavku meča slika na terenu se nije menjala. Gosti su nastavili sa nešto defanzivnijom igrom, a crno-beli su tražili put do mreže Perića. Igrao se 53. minut kada je Bandalovski ubacio loptu u šesnaesterac, Šaponjić je prosledio do Ilića koji je šutirao iz gužve ali je Perić uspeo da zaustavi šut. Kako je vreme odmicalo gosti su počeli da igraju sve ofanzivnije, ali nisu uspeli ozbiljnije da zaprete. Igrao se 70. minut kada je Saša Ilić uposlio Kojića čiji su šut sa sedam metara zaustavili defanzivci Jagodine.  Već u sledećem napadu kapiten crno-belih je tukao iskosa ali je lopta završila pored gola. Do kraja susreta vodila se velika borba na svim delovima terena, a u 86. minutu došlo je do koškanja između Grbića i Gašića što je sudija sankcionisao kartonima. Po isteku 90. minuta na semaforu je stajalo 1:0, rezultat koji je postavljen u 28. minutu.

PARTIZAN - JAGODINA 1:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Šaponjić u 28. minutu.

Stadion: Partizana

Sudija: Nenad Đokić (Užice)

Gledalaca: 2000.

Žuti kartoni: A. Živković, Grbić (Partizan), Antić, Gašić (Jagodina).

PARTIZAN: Ž. Živković, Bandalovski, Petrović, Balažic, B. Ilić, Marković, Brašanac, Babović (od 88. Ninković), S. Ilić, Šaponjić (od 60. Kojić), A. Živković (od 72. Grbić).

JAGODINA: Perić, Savković, Milinković, Filipović, Antić, Gašić, Šušnjar (od 80. Mihailović), Đekić (od 82. Martinović), Đurić (od 60. Arsenijević), Lepović, Ilić.