ЈСЛ: Шапоњић пробио "бункер" Јагодине, титула све ближа Хумској (ВИДЕО)

И.Лакић
Ivan Šaponjić na meču protiv Jagodine
Иван Шапоњић на мечу против Јагодине / Извор: МН Press

Црно-бели минималцем савладали "ћуране".

У оквиру 25. кола Суперлиге, Партизан је у Хумској савладао Јагодину са 1:0. Овом победом црно-бели су се реванширали "ћуранима" који су јесенас истим резултатом славили на домаћем терену. Гол одлуке постигао је млади нападач Иван Шапоњић.

Црно-бели су против "ћурана" уписали трећи тријумф за нешто више од месец дана пошто су управо екипу Симе Крунића елиминисали у полуфиналу Купа.

С обзиром на то да је Партизан због позиције на табели важио за фаворита на овом мечу, екипа Јагодине утакмицу је почела „бункером“ са чак пет играча у одбрани. „Ћурани“ су домаћинима препустили терен, а своју шансу тражили су из контри. Играо се 13. минут када је Марковић покушао са двадесетак метара али је Перић уз мало муке успео да стигне до лопте. Десетак минута касније, гужва пред голом „ћурана“. Живковић је убацио лопту, Брашанац је два пута покушао из гужве али је одбрана гостију добро реаговала. Потом је покушао и Бабовић а после тог ударца црно-бели су тражили једанаестерац али је судија Ђокић показао да се игра настави.

Већ у следећем нападу, гости су запретили преко Савковића чији је шут са двадесетак метара сјајном интервенцијом зауставио Живковић. У 28. Минуту црно-бели су пробили „бункер“ гостију и повели. Живковић је са леве стране извео корнер, а лопта се после шута Брашанца одбила о пречку и пала на ногу Шапоњићу коме није било тешко да је смести у мрежу. Без обзира на то што имају резултатски заостатак „ћурани“ и даље стоје близу свог гола. Играо се 42. минут када су дупли пас раменили Шапоњић и Живковића, који улази у шеснаестерац и искоса врћа лопту у средину али тамо није било никога.

Proslava gola Ivana Šaponjića
Прослава гола Ивана Шапоњића / Извор: МН Press

Ни у наставку меча слика на терену се није мењала. Гости су наставили са нешто дефанзивнијом игром, а црно-бели су тражили пут до мреже Перића. Играо се 53. минут када је Бандаловски убацио лопту у шеснаестерац, Шапоњић је проследио до Илића који је шутирао из гужве али је Перић успео да заустави шут. Како је време одмицало гости су почели да играју све офанзивније, али нису успели озбиљније да запрете. Играо се 70. минут када је Саша Илић упослио Којића чији су шут са седам метара зауставили дефанзивци Јагодине.  Већ у следећем нападу капитен црно-белих је тукао искоса али је лопта завршила поред гола. До краја сусрета водила се велика борба на свим деловима терена, а у 86. минуту дошло је до кошкања између Грбића и Гашића што је судија санкционисао картонима. По истеку 90. минута на семафору је стајало 1:0, резултат који је постављен у 28. минуту.

ПАРТИЗАН - ЈАГОДИНА 1:0 (1:0)

Стрелци: 1:0 Шапоњић у 28. минуту.

Стадион: Партизана

Судија: Ненад Ђокић (Ужице)

Гледалаца: 2000.

Жути картони: А. Живковић, Грбић (Партизан), Антић, Гашић (Јагодина).

ПАРТИЗАН: Ж. Живковић, Бандаловски, Петровић, Балажиц, Б. Илић, Марковић, Брашанац, Бабовић (од 88. Нинковић), С. Илић, Шапоњић (од 60. Којић), А. Живковић (од 72. Грбић).

ЈАГОДИНА: Перић, Савковић, Милинковић, Филиповић, Антић, Гашић, Шушњар (од 80. Михаиловић), Ђекић (од 82. Мартиновић), Ђурић (од 60. Арсенијевић), Леповић, Илић.