109.3684

JSL: Het-trik Pavlovića za trijumf Čuke u "evroderbiju", Voša neviđenim greškama odvela sebe u debakl! (VIDEO)

19.07.2015. 21:22
Fudbaler Čukaričkog Andrija Pavlović slavi gol u meču sa Vojvodinom
Fudbaler Čukaričkog Andrija Pavlović slavi gol u meču sa Vojvodinom / Izvor: Tanjug

U duelu dve ekipe koje igraju kvalifikacije za Ligu Evrope, beogradski tim zabeležio ubedljiv trijumf na stadionu "Karađorđe".

Fudbaleri Čukaričkog zabeležili su ubedljivu pobedu u poslednjem meču uvodnog kola Superlige Srbije, pošto su u Novom Sadu savladali Vojvodinu rezultatom 4:0 (1:0).

Beogradski sastav do pobede je došao zasluženo, pošto je većim delom meča bio bolji rival na stadionu "Karađorđe", ali su trijumfu ekipe sa Banovog brda u velikoj meri kumovale i greške domaćeg tima kod prvog i trećeg gola. Junak pobede Čukaričkog bio je Andrija Pavlović koji je zabeležio het-trik za gostujući tim, prvi u karijeri, a posebno lep bio je treći pogodak u 65. minutu, iako je došao posle velike greške golmana domaćih Srđana Žakule.

Meč bi možda otišao u drugom smeru da u 34. minutu jednako neverovatnu grešku nije napravio Radovan Pankov koji je oklevao sa ispucavanjem lopte, što je iskoristio Bojić i omogućio Pavloviću da "načne" domaćina.

Drugi gol takođe je bio delo Pavlovića na isteku pola časa igre, dok je konačan rezultat postavio Nikola Stojiljković udarcem glavom u 90. minutu.

Fudbaleri beogradskog tima ovim trijumfom na najbolji mogući način najavili su revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv azerbejdžanske Gabale u četvrtak (prvi meč dobili 1:0), dok će Vojvodina na megdan letonskom Spartaksu (3:0 za Vojvodinu u prvom meču u Novom Sadu).

Kakav istorijski preokret je napravila Crvena zvezda u pretposlednjem meču 2. kola protiv OFK Beograda na Vračaru, možete da pogledate OVDE.