ЈСЛ: Хет-трик Павловића за тријумф Чуке у "евродербију", Воша невиђеним грешкама одвела себе у дебакл! (ВИДЕО)

19.07.2015. 21:22
Fudbaler Čukaričkog Andrija Pavlović slavi gol u meču sa Vojvodinom
Фудбалер Чукаричког Андрија Павловић слави гол у мечу са Војводином / Извор: Танјуг

У дуелу две екипе које играју квалификације за Лигу Европе, београдски тим забележио убедљив тријумф на стадиону "Карађорђе".

Фудбалери Чукаричког забележили су убедљиву победу у последњем мечу уводног кола Суперлиге Србије, пошто су у Новом Саду савладали Војводину резултатом 4:0 (1:0).

Београдски састав до победе је дошао заслужено, пошто је већим делом меча био бољи ривал на стадиону "Карађорђе", али су тријумфу екипе са Бановог брда у великој мери кумовале и грешке домаћег тима код првог и трећег гола. Јунак победе Чукаричког био је Андрија Павловић који је забележио хет-трик за гостујући тим, први у каријери, а посебно леп био је трећи погодак у 65. минуту, иако је дошао после велике грешке голмана домаћих Срђана Жакуле.

Меч би можда отишао у другом смеру да у 34. минуту једнако невероватну грешку није направио Радован Панков који је оклевао са испуцавањем лопте, што је искористио Бојић и омогућио Павловићу да "начне" домаћина.

Други гол такође је био дело Павловића на истеку пола часа игре, док је коначан резултат поставио Никола Стојиљковић ударцем главом у 90. минуту.

Фудбалери београдског тима овим тријумфом на најбољи могући начин најавили су реванш меч другог кола квалификација за Лигу Европе против азербејџанске Габале у четвртак (први меч добили 1:0), док ће Војводина на мегдан летонском Спартаксу (3:0 за Војводину у првом мечу у Новом Саду).

Какав историјски преокрет је направила Црвена звезда у претпоследњем мечу 2. кола против ОФК Београда на Врачару, можете да погледате ОВДЕ.