JSL: Sve je gotovo, Zvezda dočekala titulu!

25.05.2014. 17:03 20:41
Predavanja pehara Nenadu Milijašu
Predavanja pehara Nenadu Milijašu / Izvor: Tanjug

Crveno-beli su do svog 26. naslova prvaka stigli posle preokreta, u meču koji je obilovao šansama i golovima.

Fudbaleri Crvene zvezde novi su šampioni Srbije!

Crveno-beli su na svojoj "Marakani" savladali OFK Beograd sa 4:2 (2:2) u 29. kolu Jelen Superlige Srbije i utakmicu pre kraja šampionata obezbedili 26. titulu u istoriji kluba, a prvu od 2007. godine kada su trijumfovali u prvom izdanju Prvenstva Srbije.

SVE TITULE CRVENE ZVEZDE (26)

SFRJ: 1951, 1953, 1956, 1957, 1959, 1960, 1964, 1968, 1969, 1970, 1973, 1977, 1980, 1981, 1984, 1988, 1990, 1991.

SRJ: 1992, 1995, 2000, 2001.

SCG: 2004, 2006.

Srbija: 2007, 2014.

Na severnoj tribini okačen je poster pokojnog vođe navijača Velibora Dunjića, a na velikom transparentu piše „Marko Ševo zauvek sa nama."
Na Istočnoj tribini nalazi se veliki transparent na kojem piše: „Neka je večna slava svim žrtvama poplava u Srbiji“.

Ipak, nije sve krenulo po planu domaćeg tima, pošto je u 11. minutu Čavrić odlično prošao, centrirao, a Pavićević u pokušaju da spreči pogodak poslednji zahvatio loptu koja je završila u Bajkovićevom golu. Međutim, samo četiri minuta kasnije Darko Lazović je posle prilike Đorđa Rakića bio najprisebniji i doneo crveno-belima izjednačenje.

Zvezda je potom došla do svoje igre, a zatim i do vođstva, kada je Nenad Milijaš odlično centrirao, a Nejc Pečnik zatresao mrežu "romantičara" u 40. minutu. Radost navijača Zvezde trajala je kraće nego slavlje gostiju sa početka meča, jer je u dva minuta pre isteka prvog poluvremena Gajić pobegao odbrani crveno-belih i zatresao mrežu Bobana Bajkovića za 2:2.

Tek što je krenulo drugo poluvreme, Milijaš je centrirao loptu iz slobodnog udarca, Pečnik vratio loptu na peterac, a Dragan Mrđa pogodio za novo vođstvo crveno-belih. Zvezda je propustila veliki broj prilika, ali je u samoj završnici, pet minuta pre kraja, Miloš Ninković krunisao sjajnu partiju pogotkom i navijačima Crvene zvezde doneo veliku radost i olakšanje.

Uoči početka meča celim stadionom prolomilo se skandiranje nekadašnjem kapitenu Crvene zvezde Nemanji Vidiću, koji je prisustvovao ovom meču u društvu brojinih legendi crveno-belih. Osim njega na "Marakani" su mesto našli i mnogi bivši asovi crveno-belih - Dejan Stanković, Perica Ognjenović, Marko Pantelić... Na samom početku susreta usledio je minut ćutanja nastradalima u poplavama u Srbiji.

Duel sa stadiona Crvene zvezde mogli ste uživo da pratite u tekstualnom prenosu na Srbijadanas.com.

Slavlje fudbalera Zvezda s šampionskim peharom
Slavlje fudbalera Zvezda s šampionskim peharom / Izvor: Tanjug

Stadion: Crvena zvezda.

Sudija: Majo Vujović.

Strelci: Lazović 15, Pečnik 40, Mrđa 46, Ninković 85. - Pavićević 11ag, Gajić 43.
Crvena zvezda: Bajković, Pečnik, Pavićević, Petković, Mijailović, Lazović, Milijaš, Ninković, Kelhar, Rakić, Mrđa. Izmene: Kasalica 66. (Rakić), Savićević 76. (Kasalica), Onjilo 87. (Mijailović).
OFK Beograd: Čupić, Vasilić, Planić, Vasiljević, Obradović, Zdjelar, Mi. Gajić, Micevski, Paločević, Dražić, Čavrić. izmene: Zarubica 65. (Gajić), Ješić 71. (Čavrić), Janković 81. (Zdjelar).

Tok meča:

90+4. minut - KRAJ!!! Počinje veliko slavlje na terenu. Zvezda je novi prvak Srbije!

90+1. minut - Milijaš šutira sa dvadesetak metara, ali je izblokiran.

87. minut - Onjilo menja Mijailovića. Na stadionu Crvene zvezde počinje slavlje.

Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš
Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš / Izvor: Tanjug

85. minut - GOOOL!!! 4:2! Posle "bilijara" u kaznenom prostoru gostiju i blokiranih šuteva Savićevića i Mrđe, lopta je stigla do Ninkovića koji sa peterca pogađa mrežu ispod Čupića.

82. minut - Navijači gostiju napuštaju tribine desetak minuta pre kraja susreta.

80. minut - U ekipi OFK Beograda Janković menja Zdjelara.

76. minut - Posle dvominutnog prekida, Kasalica je posle samo deset minuta igre morao van terena zbog, čini se, teže povrede, a mesto je ustupio Savićeviću.

71. minut - Ješić menja najboljeg fudbalera "romantičara" Čavrića.

68. minut - Tek što je ušao u igru, Zarubica posle kornera ima sjajnu priliku, ali Bajković vadi loptu iz donjeg desnog ugla.

65. minut - Rakić izlazi iz igre i ustupa mesto Kasalici. Na drugoj strani, Zarubica je zamenio Gajića.

63. minut - Ne da se Rakiću da postigne pogodak. Zvezdin napadač izbegava ofsajd zamku u jednoj gužvi, ali još jednom promašuje.

61. minut - Mrđa izlazi sam pred gol OFK Beograda, pogađa samo stativu.

55. minut - Lazović ko zna koji put prolazi po desnoj strani, vraća odličnu povratnu za Mrđu koji iz izgledne šanse šutira pored desne stative.

54. minut - Rakić sjajno primiruje grudima centaršut, ali još jednom prebacuje gol desnom nogom.

U 51. minutu, u prekidu posle povrede Rakića, Zvezdin Sever se transparentom izjasnio protiv angažovanja Babovića u predstojećem prelaznom roku.

46. minut - GOOOL!!! 3:2! Odmah na startu drugog poluvremena Milijaš izvodi slobodan udarac sa desne strane, dubinskom loptom na drugoj stativi pronalazi Pečnika koji glavom sjajno vraća loptu na peterac odakle Mrđa pogađa mrežu.

Poluvreme

45+2. minut - Milijaš iz slobodnog udarca "pogađa" Čupića, što je bilo poslednje uzbuđenje u prvom delu igre.

43. minut - GOOOL!!! 2:2! Gajić izbegava ofsajd uzamku i sjajnim udarcem pod prečku, iskosa sa desne strane matira Bajkovića za novi šok na "Marakani".

40. minut - GOOOL!!! 2:1! Milijaš izvodi slobodan udarac pored aut-linije sa istočne strane, sjajno, centrira i pronalazi Pečnika koji glavom pogađa "malu mrežu" Čupića i donosi vođstvo crveno-belima i delirijum na Severu.

Poruka za pomoć pre meča Crvena zvezda - OFK Beograd
Poruka za pomoć pre meča Crvena zvezda - OFK Beograd / Izvor: Foto: MN Press

38. minut - Lazović fenomenalno šutira iskosa sa desne strane, spoljnim delom desnog stopala, ali pogađa samo suprotnu stativu. Rakić se našao na pravom mestu, ali ponovo promašuje prazan gol.

35. minut - Period "igre bez igre" u kojoj nije bilo prilika, a lopta je uglavnom bila na sredini terena.

30. minut - Ninković odlično prolazi kroz sredinu, lepo upošljava Rakića koji se, ipak, našao u ofsajdu.

29. minut - Posle kraćeg zatišja, najpre se zaorilo na tribinama, pošto je prošlo 29 minuta igre. Upravo u tim momentima Pečnik ulazi u šansu, ali Čupić interveniše.

21. minut - Uzvraćaju i "romantičari", Čavrić odlično ulazi u kazneni prostor, šutira, ali Bajković brani.

Kako su i obećali, najvetreniji navijači na Severu ćute do 29. minuta, što simbolizuje broj godina koliko je imao pokojni navijač Crvene zvezde Velibor Dunjić.

20. minut - Napadi Zvezde ne jenjavaju, Ninković prihvata loptu na ivici šesnaesterca, plasira loptu u leve rašlje, ali lopta odlazi pored gola.

19. minut - Lazović još jednom odlično centrira, Rakić se u prvom momentu ne snalazi najbolje, a onda iz okreta dobro šutira, ali Čupić brani.

Nemanja Vidić, nekadašnji kapiten Crvene zvezde
Nemanja Vidić, nekadašnji kapiten Crvene zvezde / Izvor: Foto: MN Press

15. minut - GOOOL!!! 1:1! Rakić je prošao po levoj strani, šutirao, ali je Čupić uspeo da interveniše, posle čega se lopta odbila do Lazovića koji je rutinski smešta pod prečku praznog gola.

11. minut - GOOOL!!! 0:1! Čavrić je sjajno prihvatio loptu u 30-ak metara od gola Zvezde, ušao u kazneni prostor Zvezde, a zatim prebacio loptu na drugu stativu gde je Pavićević ubacio loptu u svoj gol,u pokušaju da spreči Paločevića da učini isto.

7. minut - Zvezda je stigla do prvog kornera. Posle izbačene lopte, usledio je aut, posle kojeg je Lazović odlično prošao, sjajno centrirao, Čupić je promašio loptu, a Rakić sa nekoliko metara glavom promašio ceo gol.

5. minut - Obradović je centrirao sa leve strane a Čavrić glavom prebacio gol Bajkovića.

3. minut - Prvi minuti protiču u početnom odmeravanju snaga, sa dosta pogrešnih dodavanja.