ЈСЛ: Све је готово, Звезда дочекала титулу!

25.05.2014. 17:03 20:41
Predavanja pehara Nenadu Milijašu
Предавања пехара Ненаду Милијашу / Извор: Танјуг

Црвено-бели су до свог 26. наслова првака стигли после преокрета, у мечу који је обиловао шансама и головима.

Фудбалери Црвене звезде нови су шампиони Србије!

Црвено-бели су на својој "Маракани" савладали ОФК Београд са 4:2 (2:2) у 29. колу Јелен Суперлиге Србије и утакмицу пре краја шампионата обезбедили 26. титулу у историји клуба, а прву од 2007. године када су тријумфовали у првом издању Првенства Србије.

СВЕ ТИТУЛЕ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ (26)

СФРЈ: 1951, 1953, 1956, 1957, 1959, 1960, 1964, 1968, 1969, 1970, 1973, 1977, 1980, 1981, 1984, 1988, 1990, 1991.

СРЈ: 1992, 1995, 2000, 2001.

СЦГ: 2004, 2006.

Србија: 2007, 2014.

На северној трибини окачен је постер покојног вође навијача Велибора Дуњића, а на великом транспаренту пише „Марко Шево заувек са нама."
На Источној трибини налази се велики транспарент на којем пише: „Нека је вечна слава свим жртвама поплава у Србији“.

Ипак, није све кренуло по плану домаћег тима, пошто је у 11. минуту Чаврић одлично прошао, центрирао, а Павићевић у покушају да спречи погодак последњи захватио лопту која је завршила у Бајковићевом голу. Међутим, само четири минута касније Дарко Лазовић је после прилике Ђорђа Ракића био најприсебнији и донео црвено-белима изједначење.

Звезда је потом дошла до своје игре, а затим и до вођства, када је Ненад Милијаш одлично центрирао, а Нејц Печник затресао мрежу "романтичара" у 40. минуту. Радост навијача Звезде трајала је краће него славље гостију са почетка меча, јер је у два минута пре истека првог полувремена Гајић побегао одбрани црвено-белих и затресао мрежу Бобана Бајковића за 2:2.

Тек што је кренуло друго полувреме, Милијаш је центрирао лопту из слободног ударца, Печник вратио лопту на петерац, а Драган Мрђа погодио за ново вођство црвено-белих. Звезда је пропустила велики број прилика, али је у самој завршници, пет минута пре краја, Милош Нинковић крунисао сјајну партију поготком и навијачима Црвене звезде донео велику радост и олакшање.

Уочи почетка меча целим стадионом проломило се скандирање некадашњем капитену Црвене звезде Немањи Видићу, који је присуствовао овом мечу у друштву бројиних легенди црвено-белих. Осим њега на "Маракани" су место нашли и многи бивши асови црвено-белих - Дејан Станковић, Перица Огњеновић, Марко Пантелић... На самом почетку сусрета уследио је минут ћутања настрадалима у поплавама у Србији.

Дуел са стадиона Црвене звезде могли сте уживо да пратите у текстуалном преносу на Srbijadanas.com.

Slavlje fudbalera Zvezda s šampionskim peharom
Славље фудбалера Звезда с шампионским пехаром / Извор: Танјуг

Стадион: Црвена звезда.

Судија: Мајо Вујовић.

Стрелци: Лазовић 15, Печник 40, Мрђа 46, Нинковић 85. - Павићевић 11аг, Гајић 43.
Црвена звезда: Бајковић, Печник, Павићевић, Петковић, Мијаиловић, Лазовић, Милијаш, Нинковић, Келхар, Ракић, Мрђа. Измене: Касалица 66. (Ракић), Савићевић 76. (Касалица), Оњило 87. (Мијаиловић).
ОФК Београд: Чупић, Василић, Планић, Васиљевић, Обрадовић, Здјелар, Ми. Гајић, Мицевски, Палочевић, Дражић, Чаврић. измене: Зарубица 65. (Гајић), Јешић 71. (Чаврић), Јанковић 81. (Зђелар).

Ток меча:

90 4. минут - КРАЈ!!! Почиње велико славље на терену. Звезда је нови првак Србије!

90 1. минут - Милијаш шутира са двадесетак метара, али је изблокиран.

87. минут - Оњило мења Мијаиловића. На стадиону Црвене звезде почиње славље.

Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš
Капитен Црвене звезде Ненад Милијаш / Извор: Танјуг

85. минут - ГОООЛ!!! 4:2! После "билијара" у казненом простору гостију и блокираних шутева Савићевића и Мрђе, лопта је стигла до Нинковића који са петерца погађа мрежу испод Чупића.

82. минут - Навијачи гостију напуштају трибине десетак минута пре краја сусрета.

80. минут - У екипи ОФК Београда Јанковић мења Здјелара.

76. минут - После двоминутног прекида, Касалица је после само десет минута игре морао ван терена због, чини се, теже повреде, а место је уступио Савићевићу.

71. минут - Јешић мења најбољег фудбалера "романтичара" Чаврића.

68. минут - Тек што је ушао у игру, Зарубица после корнера има сјајну прилику, али Бајковић вади лопту из доњег десног угла.

65. минут - Ракић излази из игре и уступа место Касалици. На другој страни, Зарубица је заменио Гајића.

63. минут - Не да се Ракићу да постигне погодак. Звездин нападач избегава офсајд замку у једној гужви, али још једном промашује.

61. минут - Мрђа излази сам пред гол ОФК Београда, погађа само стативу.

55. минут - Лазовић ко зна који пут пролази по десној страни, враћа одличну повратну за Мрђу који из изгледне шансе шутира поред десне стативе.

54. минут - Ракић сјајно примирује грудима центаршут, али још једном пребацује гол десном ногом.

У 51. минуту, у прекиду после повреде Ракића, Звездин Север се транспарентом изјаснио против ангажовања Бабовића у предстојећем прелазном року.

46. минут - ГОООЛ!!! 3:2! Одмах на старту другог полувремена Милијаш изводи слободан ударац са десне стране, дубинском лоптом на другој стативи проналази Печника који главом сјајно враћа лопту на петерац одакле Мрђа погађа мрежу.

Полувреме

45 2. минут - Милијаш из слободног ударца "погађа" Чупића, што је било последње узбуђење у првом делу игре.

43. минут - ГОООЛ!!! 2:2! Гајић избегава офсајд узамку и сјајним ударцем под пречку, искоса са десне стране матира Бајковића за нови шок на "Маракани".

40. минут - ГОООЛ!!! 2:1! Милијаш изводи слободан ударац поред аут-линије са источне стране, сјајно, центрира и проналази Печника који главом погађа "малу мрежу" Чупића и доноси вођство црвено-белима и делиријум на Северу.

Poruka za pomoć pre meča Crvena zvezda - OFK Beograd
Порука за помоћ пре меча Црвена звезда - ОФК Београд / Извор: Фото: МН Press

38. минут - Лазовић феноменално шутира искоса са десне стране, спољним делом десног стопала, али погађа само супротну стативу. Ракић се нашао на правом месту, али поново промашује празан гол.

35. минут - Период "игре без игре" у којој није било прилика, а лопта је углавном била на средини терена.

30. минут - Нинковић одлично пролази кроз средину, лепо упошљава Ракића који се, ипак, нашао у офсајду.

29. минут - После краћег затишја, најпре се заорило на трибинама, пошто је прошло 29 минута игре. Управо у тим моментима Печник улази у шансу, али Чупић интервенише.

21. минут - Узвраћају и "романтичари", Чаврић одлично улази у казнени простор, шутира, али Бајковић брани.

Како су и обећали, најветренији навијачи на Северу ћуте до 29. минута, што симболизује број година колико је имао покојни навијач Црвене звезде Велибор Дуњић.

20. минут - Напади Звезде не јењавају, Нинковић прихвата лопту на ивици шеснаестерца, пласира лопту у леве рашље, али лопта одлази поред гола.

19. минут - Лазовић још једном одлично центрира, Ракић се у првом моменту не сналази најбоље, а онда из окрета добро шутира, али Чупић брани.

Nemanja Vidić, nekadašnji kapiten Crvene zvezde
Немања Видић, некадашњи капитен Црвене звезде / Извор: Фото: МН Press

15. минут - ГОООЛ!!! 1:1! Ракић је прошао по левој страни, шутирао, али је Чупић успео да интервенише, после чега се лопта одбила до Лазовића који је рутински смешта под пречку празног гола.

11. минут - ГОООЛ!!! 0:1! Чаврић је сјајно прихватио лопту у 30-ак метара од гола Звезде, ушао у казнени простор Звезде, а затим пребацио лопту на другу стативу где је Павићевић убацио лопту у свој гол,у покушају да спречи Палочевића да учини исто.

7. минут - Звезда је стигла до првог корнера. После избачене лопте, уследио је аут, после којег је Лазовић одлично прошао, сјајно центрирао, Чупић је промашио лопту, а Ракић са неколико метара главом промашио цео гол.

5. минут - Обрадовић је центрирао са леве стране а Чаврић главом пребацио гол Бајковића.

3. минут - Први минути протичу у почетном одмеравању снага, са доста погрешних додавања.