NEVEROVATAN START: Zvezda demolirala Hajduk! (VIDEO)

Mozzartsport/ Srbija Danas
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli postigli čak deset golova!

Crvena zvezda je pripreme započela ubedljivom pobedom u prijateljskoj utakmici na gostovanju u Beški. Crveno-beli su savladali domaći Hajduk sa ubedljivih 10:1 i uveličali proslavu 90. rođendana najstarijeg fudbalskog kluba u opštini Inđija.

Zvezda je meč počela bez nekih standardnih prvotimaca koji su imali duži odmor, pa se na golu našao Nemanja Supić, u odbrani su igrali Cvetković, Fibel, Luković i Ibanjez, vezni red su činili Donald, Le Talek, Katai, Jovović i Srnić dok je najistureniji u napadu bio Sikimić. Dakle, bez Kahrimana, Petkovića, Plavšića i Vijeire. Posebno je zanimljivo što je šansu da se dokazuje dobio Jovović koji se vratio sa pozajmice iz OFK Beograda.

NEVEROVATAN GOL NOVOG ZVEZDINOG POJAČANJA SA OVE UTAKMICE POGLEDAJTE OVDE.

Već posle 25 minuta igre po sparnom vremenu u Beški, bilo je 4:0 za Zvezdu. U petom minutu je pogodio Srnić na asistenciju Kataija, a devet minuta kasnije je novajlija Fibelsjajnim makazicama započeo prvu avanturu u crveno-belom dresu. Asistent je bioDonald. U 20. minutu je već bilo 3:0 pošto je još jednu asistenciju Kataija u gol pretvorioSikimić tako što je grudima ubacio loptu u mrežu. Zvezdin rafal je zaključio Katai kojemse Srnić odužio asistencijom. Ako se po jutru dan poznaje, Zvezdin maestro se odmorio i oran je za novu sezonu. A to je vest koja raduje sve navijače crveno-belih... Pravi Katai je veće pojačanje od mnogih inostranih imena.

Nosioci igre su odradili 45 minuta, a onda su šansu dobili ostali prvotimci, pa je Zvezda u drugom poluvremenu igrala u sastavu: Vićić - Petković, Rendulić, Adam, Anđelković - Milošević, Matos, Babunski, Parker - Orlandić, Vijera.

KO JE DANAS POTPISAO ZA ZVEZDU PROČITAJTE OVDE

Zvezda je i u drugom poluvremenu nastavili da puni mrežu Hajduka. Ugo Vijera je nastavio seriju, Orlandić pogodio za 6:0 u 59. minutu, a zaboravljeni Džošua Parker je u 63. minutu predriblao dvojicu čuvara i povisio na 7:0. U 70. minutu su i domaći postigli gol, a strelac je bio Mugić iz slobodnjaka. Na 8:1 je povisio makedonski vezista DavidBabunski, potom je Petković pogodio iz penala, da bi Orlandić drugim golom na meču stavio tačku na ubedljiv trijumf crveno-belih.

Niželigaš iz Beške nije adekvatano ogledalo forme, ali svakako da crveno-bele može da raduje lagan kas kojim su krenuli u novu sezonu. Sledeća provera ih očekuje 26. juna kada će uveličati i proslavu Borca iz Starčeva.

Dan kasnije ekipa će otići u Sloveniju gde će nastaviti pripreme.